Sylwestrowe i noworoczne plany klubu Szpitalna 1 z polskimi akcentami

Szpitalna 1 to największy klub w Krakowie, regularnie prezentujący niezależną muzykę elektroniczną. Miejsce znane z bogatego weekendowego programu, angażowania się w zróżnicowane akcje społeczne i nieszablonowego podejścia do szerzenia kultury klubowej nie zwalnia tempa. Sylwestrowe i noworoczne plany nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że Szpitalna 1 jest jednym z najważniejszych punktów na klubowej mapie Polski.


Weekend na Szpitalnej 1 często jest trzydniowy. Tak też będzie w przypadku ostatnich dni roku 2017. Celebrację pożegnania starego roku otworzy impreza „Szpitalna 1 prezentuje”, w ramach której zaprezentuje się pochodzący z Wielkiej Brytanii Broken English Club. Polskę reprezentować będzie DJ Huragan, młody DJ, którego występy na cyklach SyntetykBrutaż od razu zbudowały mu renomę nieoszlifowanego diamentu polskiego undergorundu. Jego eklektyczna selekcja i umiejętności miksowania nie tylko zaskakują, ale zajmują umysł i ciało na wiele godzin. Wigilię sylwestra uświetni wizyta pochodzącego z Australii Krisa Baha. Wraz z nim wystąpi między innymi DJ Hirax czy rezydentka Szpitalnej 1 i kuratorka cyklu, Charlie. „Sylwester z Jedynką” to nie tylko impreza, ale i styl życia, jaki Szpitalna 1 proponuje swoim gościom w ostatni dzień 2017 roku. Tej nocy wystąpią przyjaciele i rezydenci klubu, którzy są z nim od samego początku. Usłyszymy Nazirę, DJ-kę oraz działaczkę kulturową z Kazachstanu, stojącą za cyklem imprez ZVUK, projekt Morskie Oko, czyli nietypowe połączenie muzyki tworzonej na żywo wraz z setem DJ-skim, za którym stoją reprezentanci Radar crew Chino i Olivia oraz dyrektor kreatywny festiwalu Nachtdigital, Steffen Bennemann. Wieczór dedykowany będzie nostalgii za latami 90. traktowanej z przymrużeniem oka.


W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na Szpitalnej 1 wystąpili: Abdulla Rashim, Alessandro Adriani, Lee Gamble, Ron Morelli, Violet, Good News, Nina, David Vunk, December, Xosar, Dietroiter, Manni Dee, Stranger, Borusiade, DJ Assault, Kyle Hall, Edmundy, Black Merlin, Nthng, Monya, The Exaltics i wielu innych. Dzięki współpracy z Unsound Festival i londyńskim radiem NTS w trakcie tygodnia festiwalowego na Szpitalnej 1 pojawili się Octo Octa, Phlip Sherburne, Noncompliant, Moor Mother, Batu, 1988 czy Ter. Oprócz tego Nina Kraviz wraz z Mumdance zagrali seta dla Rinse FM, którego zapis dostępny jest na Soundcloud artysty. Szpitalna 1 zaangażowała się także w liczne akcje społeczne oraz rozpoczęła cykl podcastów, którego gośćmi dotychczas byli Dtekk, Andrew Ingram czy OTHK. Można ich posłuchać na kanale Souncloud klubu. W nadchodzącym roku klub nie zmienia obranego kierunku muzycznego, o czym świadczy fakt iż w pierwszych tygodniach gościć będzie między innymi Parrisha Smitha, ABSL, C.J. Hartmanna, czy Octo Octę.


Sylwester z Jedynką:

29.12 Szpitalna 1 pres. Broken English Club live
Broken English Club, DJ Huragan, Chrono Bross (Olivia i Kinzo Chrome), Ultraviolent, Sensory Deprivation, Zdrowa Żywność

30.12 Szum no 31 w/ Kris Baha
Kris Baha, DJ Hirax, Charlie, DJ SZy

31.12 Sylwester z Jedynką: Przyjaciele – Nazira, Morskie Oko i Wszyscy
Nazira, Morskie Oko (Steffen Bennemann, Olivia, Chino), Eltron, Urloop Crew, Matik Automatik

Bilety do nabycia przez platformę Goout.pl.


Zajrzyj po więcej:

strona oficjalna klubu Szpitalna 1

Szpitalna 1 na Facebooku

Szpitalna 1 na Instagram


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.