Nietypowa lokalizacja światowego finału Red Bull 3Style

Światowy finał zawodów DJ-skich Red Bull 3Style po raz pierwszy zawitał do Polski. Odbędzie się on w dniach 7-11 lutego w Krakowie. Kilkudniowe zmagania rozpoczną się imprezami kwalifikacyjnymi, których zwycięzcy zmierzą się w wielkim finale w niedzielę. Wyjątkowość zawodów podkreśla również sama lokalizacja niedzielnego finału. Odbędzie się on w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. 


W nadchodzącym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się światowy finał konkursu Red Bull 3Style. Wezmą w nim udział reprezentanci klubowych scen z całego świata. Rywalizacja znamienitych gości z całego świata wymagały również wyjątkowej sceny. Deski jednego z  najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie zamienią się na jeden wieczór w światowe centrum DJ-ingu.


Otoczony legendą Teatr działa nieprzerwanie od 1893 roku. Był miejscem narodzin współczesnej polskiej reżyserii, scenografii, inscenizacji i aktorstwa. Debiutowało tu pokolenie artystów Młodej Polski – wśród nich Stanisław Wyspiański. Na przełomie XIX i XX wieku historyczne znaczenie miały pierwsze realizacje arcydzieł polskiego romantyzmu: „Kordiana”, „Dziadów” i „Nie-Boskiej komedii”. Jest to również miejsce debiutu najwybitniejszego przedstawiciela polskiej awangardy XX wieku, Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) w 1921 roku.


W 2018 roku scena Teatru im. Słowackiego stanie się areną rozgrywek światowej czołówki DJ-ingu. Finaliści pochodzą z dwudziestu czterech krajów i zostali wyłonieni podczas lokalnych finałów. Dodatkowo sędziowie zawodów postanowili przyznać trzy dzikie karty. W poszukiwaniu najlepszych „party rockerów” Red Bull 3Style odwiedził między innymi Tajlandię, Włochy, Koreę Południową, Azerbejdżan, Meksyk, a nawet Republikę Południowej Afryki. Polskę, po raz drugi z rzędu, na światowym finale reprezentować będzie DJ 69Beats, który we wrześniu zmiótł z nóg konkurencję i podbił serca publiczności podczas lokalnego, polskiego finału. Czy tym razem uda mu się zdobyć tytuł Mistrza Świata Red Bull 3Style? Tego dowiemy się na początku lutego.


Rywalizacje DJ-ów oceniać będzie jury w składzie: DJ Jazzy Jeff (amerykański DJ i producent, kultowa postać międzynarodowej sceny hip-hop i R&B, współpracujący z aktorem Willem Smithem), Nina Las Vegas (pochodząca z Australii DJ-ka, producentka, założycielka labelu NLV Records), Skratch Bastid (kanadyjski DJ i producent, znany ze swoich niepowtarzalnych umiejętności scratchowania i miksowania, od lat związany z zawodami Red Bull 3Style), DJ Craze (pochodzący z Nikaragui DJ, trzykrotny mistrz DMC World DJ Championships, który jako jedyny na świecie zdobył ten tytuł rok po roku) oraz DJ Nu-Mark (doskonały turntablista, kolekcjoner winyli, tworzący sety przepełnione miłością do hip-hopu).


Sprawdźcie, jak przedstawia się plan światowego finału Red Bull 3Style: 7-10 lutego 2018 – imprezy kwalifikacyjne, lokalicja TBA, 11 lutego 2018 – wielki finał, Teatr im. Słowackiego w Krakowie.


Bilety dostępne są na stronie www.eventim.pl/playwithmusic w cenie: 39 złotych (ograniczona pula early birds), 49 złotych (w grudniu), 59 złotych  (od 1 stycznia do 10 lutego) i 69 złotych (w dniu finału 11 lutego).


Zajrzyj po więcej:

Red Bull 3Style na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)