„Tacy sami” duetu Shandy & Eva.

8 marca ukazał się najnowszy teledysk do singla „Tacy sami” duetu Shandy & Eva.

Duet tworzą Eva Żmijewska i Shandrelica Casper. Para znana jest ze swoich autorskich, klimatycznych  kompozycji z charakterystycznym brzmieniem gitary akustycznej i instrumentów perksuyjnych. 

Utwór niesie ze sobą ważne przesłanie. Powstał inspirowany wydarzeniami, które na przestrzeni ostatnich lat mocno podzieliły nasze społeczeństwo.

Ewa Żmijewska: To co obecnie dzieje się dookoła nas jest przerażające  Niestety  historia niczego nas nie nauczyła. Pozostajemy bez wzajemnego szacunku, obojętni na ludzką krzywdę, tworzymy sojusze bazując na konfliktach i nietolerancji. Nasza piosenka wynika z  niezgody na taki stan rzeczy. Trzeba głośno krzyczeć i postarzać wszem i wobec, że  niezależnie od statusu społecznego, koloru skóry, poglądów politycznych, kultury, orientacji seksualnej, wieku, płci… wszyscy jesteśmy ludźmi, jesteśmy TACY SAMI.  

Teledysk powstał dzięki współpracy z Warszawską Szkołą Filmową. 

Ewa Żmijewska: Podczas ostatniego koncertu, który udało nam się zagrać w pandemii, jedną z osób na bardzo ograniczonej widowni był Andrzej Wolf, wspaniały operator filmowo-telewizyjny oraz wykładowca w Warszawskiej Szkole Filmowej. Po koncercie długo rozmawialiśmy o naszej muzyce i planach co do nowego utworu „Tacy sami” oraz teledysku i tak nawiązała się współpraca.  Krótko po tym wydarzeniu, dzięki pomocy Andrzeja Wolfa oraz Pawła Wojciechowskiego, jednego ze studentów Warszawskiej Filmówki,  zaczął klarować się  scenariusz. Udało nam się  zgromadzić fantastyczną ekipę i powoli urzeczywistnić nasze plany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.