Tanki – Paweł Tur zapowiada solowy album [nowe twarze]

Żywiołowy pop z mocnym akcentem gitar. Tak w skrócie można opisać najnowszą piosenkę Pawła Tura pt. “Tanki”.


Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym singlem Tanki zapowiada solowy album, który ukaże się jesienią 2020 roku. Utwór utrzymany w konwencji progresywnego popu, z mocnym akcentem gitar to uniwersalna opowieść o tym, aby się nie poddawać, wyciągać lekcje i iść dalej. Premiera singla i teledysku odbyła się 27 lutego na kanale You Tube wokalisty.Muzyka towarzyszy Pawłowi Turowi od wczesnego dzieciństwa. W liceum założył swój pierwszy rockowy zespół Centrala57, z którym nagrał dziewięć płyt i zagrał setki koncertów w całej Polsce.

Jak sam przyznaje: “od dawna czuję, że scena to moje miejsce. Kocham emocje, które wiążą się z graniem na żywo – chciałbym się nimi dzielić i uwalniać jak najwięcej endorfin.”

Paweł szuka w muzyce różnorodności, emocji i energii. Gitara to dla niego najważniejszy instrument. Instrument ten dominuje w jego piosenkach. Ma rozległe zainteresowania muzyczne – zaczynając od Franka Sinatry, Tadeusza Nalepy, przez Andrzeja Zauchę, Klausa Mitffocha, czy The Cure i Pink Floyd.

Był też moment w jego życiu, kiedy pasja do muzyki pomogła mu stanąć na nogi. Lekcję tego, aby się nie poddawać zawarł w utworze Tanki.


“Pierwszy utwór, który zapowiada mój solowy album ma uniwersalny wydźwięk – można go rozumieć na kilku płaszczyznach. Wojna, niepokój, smutek, uzależnienie, ale też nauka, żeby stawić czoło przeciwnościom, wyciągnąć wnioski i iść ku dobremu.” – mówi Paweł Tur.


Tekst do utworu „Tanki” napisał Wojciech Nowak. Muzykę skomponowali: Paweł Tur, Krzysztof Witos, Adrian Owsianik. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Artur Czerwiński.