The Cassino w trasie – złapcie ich koniecznie tej jesieni

Krótko po wydaniu EPki “Prześwit” indierockowe, z mocnym naciskiem na rockowe trio The Cassino wraca na koncertowy szlak, by porwać koncertowo publiczność. Grupa ma na koncie album debiutancki “Części”, który wydali pod szyldem wytwórni Fonobo, oprócz tego na ich koncie zapisały się jeszcze dwa mini albumy.

Nowe wydawnictwo to zdecydowanie dojrzalsze spojrzenie muzyków, poszerzone o eksperymenty z elektroniką i psychodeliczne klimatyczne akcenty. Widać tutaj gigantyczny rozwój i bardzo dobrze odrobioną lekcję od wydania pierwszych utworów i zagrania kilkudziesięciu koncertów po “Prześwit”.


Zespół na scenie obecny jest już od 2013 roku, ale dopiero osiem lat później nakładem FONOBO Label ukazała się jego debiutancka płyta “Części”, która pomogła mu dotrzeć do szerszej publiczności. Podczas wiosennej trasy w 2022 roku grupa wyprzedała z sukcesem kluby w największych polskich miastach. Materiał z płyty The Cassino zaprezentowali również występując u boku zespołu happysad oraz na scenie Męskiego Grania 2022. Hubert Wiśniewski – lider i wokalista, zagrał solowe koncerty przed brytyjską grupą Only The Poets, czym zaskarbił sobie pokaźną grupę nowych fanów. 

Młodzi artyści docenieni zostali też w konkursie PL Music Video Awards, w ramach którego otrzymali nominację w kategorii najlepszy teledysk rockowy. Poza płytą “Części”, zespół ma na koncie trzy EP-ki. Jesienią 2022 roku grupa wyruszyła w kolejną trasę koncertową, która również okazała się sukcesem, a lider zespołu wystąpił na scenie festiwalu BUSH w Budapeszcie.

Podziel się swoją opinią ;)