“To już lato” – premiera albumu Kabaretu OT.TO

Taki KABARET OT.TO słuchacze uwielbiają… Tym razem zespół proponuje lekkie, wakacyjne piosenki, z którymi każdemu będzie łatwiej i radośniej – czy odpoczywa na urlopie, czy jest jeszcze przed, albo już po. Nowa płyta „To już lato” jest słoneczna i relaksująca. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera miała miejsce  2 czerwca 2023 r.

Powrót Ryszarda Makowskiego do Kabaretu OT.TO w 2022 roku okazał się dla zespołu prawdziwym zastrzykiem energii. Po sukcesie wydanej jesienią ubiegłego roku płyty świątecznej, 2 czerwca 2023 pojawił się kolejny album Kabaretu OT.TO, zatytułowany „To już lato”, wpisujący się tematyką i nastrojem w wakacyjną porę.

Artyści “serwują” dziesięć zupełnie nowych piosenek, które uzupełnione są takimi hitami, jak np. „To już lato” i „Wakacje”, a jako bonus na płycie pojawia się kultowa„Zasmażka”. Problemem twórców było wybranie tych dziesięciu spośród znacznie większej liczby propozycji przygotowanych muzycznie przez cały zespół i z tekstami, które wyszły spod piór Ryszarda Makowskiego i Wiesława Tupaczewskiego.

Na jakość nagrania wpłynęła – jak poprzednio – atmosfera studiów nagraniowychPolskiego Radia: legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiegoi studia S-3, nie mówiąco udzialestworzonej i sprawdzonej w ubiegłym roku grupy twórców współpracujących w czasie sesji nagraniowych z Kabaretem OT.TO.

Ponownie Chopin University Big Band poprowadził jego szef Piotr Kostrzewa, a wszystkie aranżacje wyszły spod ręki Wojciecha Kostrzewy, syna Piotra i jednego z najzdolniejszych kompozytorów oraz aranżerów młodego pokolenia. Ten zespół – aranżer, dyrygent i band – znakomicie wywiązał się ze swojego zadania, co znacznie ułatwiło pracę w studiu muzykom Kabaretu OT.TO.

Realizacją i produkcją całości zajął się Rafał Paczkowski, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku oraz wybitny specjalista od nagrań orkiestrowych. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak.

Melodyjne i sympatyczne piosenki świetnie się wpisują w nastrój letnich dni. W przesłaniu utworu „Dobre dni z dobrych lat” doszukamy się zaś łatwo nawiązania do wieloletniej przyjaźni muzyków Kabaretu OT.TO:

Powróciły znowu dobre dni z dobrych lat

Do tej samej rzeki można wejść jeszcze raz

Znowu tak jak dawniej można się razem śmiać

Wehikuł czasu w podróż zabrał nas

Płyta „To już lato”została stworzona przez twórców dojrzałych, których jednak cały czas cieszy pisanie piosenek sprawiających słuchaczom przyjemność. Szczególnie w naszych nieco „rozwichrzonych”czasach. W nowych, powstałych na tę płytę utworach słychać dobrego ducha Kabaretu OT.TO, który przez lata sprawia, że grupa nieprzerwanie cieszy się popularnością u swoich słuchaczy.

Smartlink:https://bfan.link/to-juz-lato

Kontakt: Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Julita Górska: 519 310 624 / julita.gorska@polskieradio.pl

Mariusz Dettlaff: 519 310 626 /  mariusz.dettlaff@polskieradio.pl
	

Podziel się swoją opinią ;)