Patronat || „To tylko muzyka” – nowy album Sławomira Grzymka i Lekko Pijanych

18 września to data premiery długo wyczekiwanego, drugiego albumu grupy pt. „To tylko muzyka”. Od 17 września możemy także cieszyć się teledyskiem do trzeciego  singla promującego płytę, utworu „Dźwięki C-moll”. Portal Muzykoholicy jest patronem medialnym tego wydawnictwa.

„Dźwięki C-moll” jest kolejnym po piosenkach „Kowadło” i „Znaki na wodzie” singlem promującym płytę „To tylko muzyka”. Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać, że dwa poprzednie promowały również serial ZNAKI (znany z kanału AXN oraz platformy Netflix), w którego drugiej serii. lider i autor piosenek, Sławomir Grzymek, zagrał jedną z głównych ról.Klip idealnie współgra z zarówno muzyczną jak i tekstową treścią utworu. Słychać tu nostalgię, tęsknotę, zadumę. Z pewnością jest to idealna propozycja do stacji radiowych na jesienne dni i wieczory. Autorem animowanego teledysku jest Bartosz Gorzak (RZA 80).

Album „To tylko muzyka”, którego wydawcą jest firma Soliton, ma premierę dzień po teledysku. Od tego czasu będzie go można kupić w wersji fizycznej oraz będzie on dostępny na wszystkich platformach streamingowych.

Kiedy pisałem teksty na ten album, to starałem się zestawiać akordy tak żeby uzyskać jak najwięcej przestrzeni muzycznej ale także podzielić płytę na dwie części. Pierwsza połowa albumu miała na celu przyciągnąć uwagę klimatem. Z kolei druga część miała wprowadzać lekki niepokój związany z warstwą tekstową i muzyczną która prowadziła do wyciszenia i zamknięcia płyty. Ostatnie dwa utwory na płycie można by zaliczyć do poezji erotycznej które zamiarem i charakterem różnią się od pozostałych.

Sławomir Grzymek

Oczywiście na premierze „Dźwięków C-moll” nie kończą się działania związane z promocją płyty, to tak naprawdę początek. Żeby być na bieżąco z działaniami zespołu Lekko Pijani, mocno zachęcamy do subskrybowania profili social media (np. fanpage’a FB: https://www.facebook.com/lekkopijani/) oraz zaglądaniu na stronę www.lekkopijani.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.