[TOP5] Najpopularniejsze utwory Korteza na YouTube

Dziś postanowiliśmy prześledzić aktywność Korteza w serwisie YouTube. Spośród wszystkich video dostępnych na oficjalnym kanale artysty trudno znaleźć taki, który nie przekroczył miliona wyświetleń – dotyczy to zarówno teledysków towarzyszących singlom jaki live sesjom. W sumie pierwsze pięć pozycji liczy ponad 143 mln odtworzeni!

Na szczycie naszego TOP5 znalazł się utwór pochodzący z drugiego albumu Korteza“Mój dom”. Piosenka nigdy nie została singlem, nie nagrano do niego teledysku, mimo to jest chyba najbardziej lubiany utwór artysty z tego albumu – “Pierwsza” została wysłuchana na YouTube ponad 44, 5 mln razy! Wśród komentarzy znajdziemy wiele historii, których autorzy szukają odzwierciedlenia w muzyce, milion dobrych słów i co nas najbardziej zdziwiło – ciężko doszukać się w tych wypowiedziach hejtu, tu go nie ma…

“Szykuje się kolejny NOBEL tym razem za tekst i wrażliwość”


Drugie miejsce to “Dobry moment” – pierwszy oficjalny zwiastun drugiej płyty Korteza. Teledysk, który towarzyszy singlowi wyreżyserowała Agata Trafalska, która odpowiada również za warstwę tekstową utworu. W 2018 roku muzyk zaprezentował ten utwór w Opolu podczas 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Video zostało odtworzone ponad 20 mln razy.


Dosłownie krok za “Dobrym momentem” znalazł się utwór promujący trasę koncertową o tym samym tytule – “Hej Wy” (39,8 mln). Jest on również częścią dodatku płytowego do albumu “Mój dom”. “Mini dom” to zbiór siedmiu utworów, które nie weszły w skład głównego wydawnictwa, natomiast byłby wcześniej dostępne w formach EPek – “Dobry moment” i “Dobrze, że cię mam”:

“Mieliśmy spory problem z wyborem utworów, które ostatecznie miały złożyć się na Mój dom. Na szczęście po zakończeniu nagrań okazało się, że kilka piosenek opowiada o podobnych sprawach i to ułatwiło nam dokonanie finalnego wyboru.” – Paweł Jóźwicki


Tuż za kortezowym podium znalazła się piosenka “Nic tu po mnie [LIVE]” z 19,5 mln wyświetleniami na koncie. Jest to pierwszy utwór z drugiego krążka muzyka, który ujrzał światło dzienne i to na dwa lata przed premierą wydawnictwa.


YouTubową piątkę zamyka jedna z najpopularniejszych piosenek muzyka pochodząca z debiutanckiej płyty “Bumerang” “Zostań”.

“Do samego końca nie wiedziałam czy na planie pojawi się Kortez. Wszystko udało się zorganizować na czas i od piątku czekaliśmy. Od prawie tygodnia nie było z Nim żadnego kontaktu. Po zakończeniu sesji w Jazzboy’u pojechał na południe… W niedziele rano zadzwonił, że jest w Warszawie i zapytał, czy wszystko gotowe i o której kręcimy? Poszliśmy nad Wisłę, bo pierwotnie chciałam to zrobić w miejscu gdzie kiedyś się spotkaliśmy. Strasznie wiało, było zimno, Kortez nie był w nastroju i po 4 godzinach zaproponował, żebyśmy sobie darowali. Wróciliśmy do firmy i ostro się pokłóciliśmy. Kortez pierwszy się opamiętał, zdjął ze ściany obraz (żebyśmy mieli kawałek białego tła) i powiedział: dobra spróbujmy jeszcze raz. Włączyłam kamerę i poszło” – Agata Trafalska


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/

Instagram: https://www.instagram.com/kortez_z/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg

Podziel się swoją opinią ;)