Wpadnij do Dzikiego Lasu – kulisy powstania klipu do „Trofea” Dawida Podsiadło

Dziś mija dokładnie rok od premiery teledysku do utworu „Trofea” pochodzącego z albumu „Małomiasteczkowy”. Od tego czasu video w serwisie YouTube zostało odtworzone ponad 7,5 mln razy! Dziś solenizant Dawid Podsiadło, który świętuje swoje 27. urodziny zabiera nas do Dzikiego Lasu, gdzie zdradza sekrety związane z klipem.

Poznajcie szczegóły powstania klipu „Trofea”, wyjątkowej produkcji z udziałem największych polskich gwiazd, inspirowanej twórczością Wesa Andersona.

Dokładnie w pierwszą rocznicę premiery teledysku, powracamy do bajkowego świata Dzikiego Lasu i przybliżamy historie zza kulis, opowiedziane przez Dawida Podsiadło i reżysera Daniela Jaroszka w ramach nowego odcinka Vevo Footnotes.


Klip rozpoczyna się prologiem, czyli wprowadzenie do historii, która dzieję się w Dzikim Lesie, małym miasteczku, dzikim tylko z nazwy.. Mieszkańcy, Dzikolesianie żyjący tam pochodzili z klasy średniej i cieszyli się na ogół panującym szczęściem. Oprócz wspólnego miejsca zamieszkania łączyła ich również pasja do kolekcjonerstwa i tu się zaczyna cała fabuła teledysku w którym oprócz wcześniej wymienionego grona aktorskiej zobaczy również Dawida w roli detektywa.

Szczęście panujące w Dzikim Lesie zaczynają psuć liczne kradzieże z przeróżnych kolekcji mieszkańców. Pierwszego ta sytuacja spotyka filatelistę Mariana (Wiktor Zborowski), któremu ginie znaczek pocztowy z wizerunkiem dzika. Na ratunek spieszy mu para detektywów – porywczy Sam (Podsiadło) i opanowana Glen, która w zabawny sposób podmuchuje swoją grzywkę (Agata Buzek). Podobna historia spotyka zoologa Stefana (Borys Szyc), któremu znika cenny eksponat – niebieski motyl. Trzecim nieszczęśliwcem jest okradziona fanka Halina (Magdalena Cielecka), której ktoś ukradł z kolekcji kasetę “Małomiasteczkowy” ? Ostatniego całe zdarzenie dotyka barona Antoniego (Krzysztof Materna), któremu ginie moneta z podobieństwem nie kogo innego jak Dawid Podsiadło ? Kolejny raz zgłoszenie przyjmuje para detektywów, która próbując rozwiązać wszystkie kradzież łączy je w jedną sprawę. Teledysk kończy się tym, że gdy Sam i Glen są już na tropie złoczyńców i jadą złapać złodzieja sami stają się jego trofeum, tak jak i pozostali bohaterowie klipu. Finałem staje się morał, na który uwagę zwraca lektor – w tej roli Jerzy Stuhr”Pamiętaj: każda zwierzyna, nawet cierpliwa jak kamień, któregoś dnia nie wytrzyma, sama zacznie polowanie”.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/podsiadlo.dawid/
Instagram: https://www.instagram.com/dylanwishop/?hl=pl
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPGjLde9JT7jPF0OizNESRQ
www: https://dawidpodsiadlo.pl/

Podziel się swoją opinią ;)