Tulia z pierwszym w pełni autorskim albumem „Półmrok”

Tulia

Nowy rozdział w historii grupy Tulia nosi tytuł Półmrok. Tulia to niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną. Teraz zespół wraca z pierwszym w pełni autorskim albumem.

Półmrok to pełna emocji, uczuć i sprzeczności opowieść o relacji dwojga ludzi – tłumaczą artystki. – Los jest nieprzewidywalny, a życie pisze różne scenariusze. Wcielamy się w rolę narratorek. Wysłuchajcie naszej opowieści o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile.

Początki kariery

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, Enjoy the Silence, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina. Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły nietuzinkowe wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje. Album został obsypany nagrodami (Konkurs Premier na KFPP w Opolu 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.

Tulia – Burza (źródło: Tulia)

W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel Awiwie z piosenką Fire of Love (Pali się). W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak. Za wszystkie kompozycje odpowiada duet Sonia Krasny i Nadia Dalin, znany już z pierwszych autorskich utworów zespołu jak Jeszcze Cię nie ma czy Fire of Love (Pali się). Producentem muzycznym albumu, tak jak w przypadku debiutu, jest Marcin Kindla.

Wniknijcie razem z Tulią w historię, która od początku do końca tworzy ekscytującą całość

Tulia – Marcowy (źródło: Tulia)

PS. Możemy Wam zdradzić, że już wkrótce na naszym portalu przeczytacie recenzję tej wyjątkowej płyty!

fot. Magda Cichecka Kindla Music

Podziel się swoją opinią ;)