Urbanator Days 2018

Michał Urbaniak, nazywany nowojorczykiem z wyboru światowej sławy skrzypek, saksofonista i kompozytor, już po raz dwunasty spotka się z młodymi muzykami na Urbanator Days. W tym roku zorganizuje we wrześniu bezpłatne warsztaty i koncerty dla miłośników muzyki rytmicznej w Łodzi oraz w Warszawie. 


Jazzman, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem, kolejny rok z rzędu pokaże, w jaki sposób muzyka łączy pokolenia. Najzdolniejsi i najodważniejsi uczestniczy warsztatów wystąpią z mistrzami na koncertach w łódzkiej Wytwórni i na warszawskiej Woli.


W zespole Urbanator  zagrają w roku bieżącym:
Al MacDowell – gitarzysta basowy, znany między innymi ze współpracy z Ornette Colemanem czy Jocelyn Brown,
Michael Patches Stewart – uwielbiany przez polską publiczność amerykański trębacz współpracujący między innymi z Marcusem Millerem,
Richie Harrison – amerykański perkusista i producent,
Femi Temowo – gitarzysta, który kolaborował między innymi z Amy Winehouse, Wyntonem Marsalisem czy Georgem Bensonem,
Michał Wróblewski – pianista i kompozytor młodego pokolenia, zdobywca chociażby Grand Prix Jazz Melomani,
Andy Ninvalle – raper, beatboxer oraz tancerz, który poruszy z miejsca dosłownie każdego,
Patrycja Zarychta – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów.


Gwiazdorskie indywidualności muzyczne zaprezentują uczestnikom warsztatów Urbanatora najważniejsze style muzyczne: hip-hop, blues, soul, fusion i jazz nowoorleański. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także „szlifowania” swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli. Zaproszeni przez Michała Urbaniaka muzycy wskażą, co jest ważne na scenie, kogo słuchać podczas koncertu, jak się koncentrować.


Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronę oficjalną wydarzenia oraz za pośrednictwem Facebooka.


UrbanatorDays zalicza się do najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie. Jest przedsięwzięciem skierowanym do wszystkich osób kochających grać i chcących wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. UrbanatorDays stanowi idealną propozycję zarówno dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, jak i utalentowanych ludzi, pragnących grać, śpiewać lub rapować, niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego.


Poprzednie edycje Urbanator Days swą obecnością uświetniło szesnaście tysięcy słuchaczy i ośmiuset pięćdziesięciu uczestników warsztatów. Urbanator Days to wspólne muzykowanie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią. Od 2005 roku Urbaniak ściąga do Polski na Urbanator Days najbardziej gorące nazwiska światowej sceny jazzu, solu i rapu. Każdy ma szansę podszkolić umiejętności pod okiem mistrzów. Śpiewasz, grasz, rapujesz? A może po prostu jesteś fanem muzyki rytmicznej? Urbanator Days okaże się imprezą przygotowaną właśnie dla Ciebie.


Wydarzenie łódzkie patronatem honorowym objęła Prezydent Łodzi Hanna ZdanowskaUrbanator Days są realizowane dzięki funduszom  Łódzkiego Centrum Wydarzeń, Wolskiego Centrum Kultury i Urzędu Dzielnicy Wola. Projekt wsparła także Ambasada USA w Warszawie.


kalendarz:
25 września / Łódź / warsztaty / Łódzki Dom Kultury / ul. Traugutta 18 / godzina 16.00
26 września / Łódź /  koncert i jam session / Klub Wytwórnia / ul. Łąkowa 29 / godzina 19.00
27 września / Warszawa / warsztaty / Ośrodek Kultury im. S. Żeromskiego / ul. Obozowa 85 / godzina 16.00
28 września / Warszawa / koncert i jam session / Amfiteatr w Parku Sowińskiego / ul. Elekcyjna 17/ godzina 19.00


zajrzyj po więcej:

wydarzenie na Facebooku
Urbanator Days na Facebooku
Michał Urbaniak na Facebooku


fot. Łukasz Szeląg

Podziel się swoją opinią ;)