W.E.N.A. wydaje oświadczenie: „Ten problem dotyczy nas wszystkich”

To, co jest ważne jednego dnia, następnego staje się nieistotne, bezużyteczne. Nic nie zostaje na dłużej – tak brzmi fragment przesłania, które zamieścił W.E.N.A. na swoim oficjalnym profilu Facebooku. Manifest pojawił się kilka dni po tym, jak raper wyczyścił zawartość ze wszystkich swoich mediów społecznościowych. Co się stało? Sprawdźcie sami.


Wideo Wudoe to refleksja dotycząca specyfiki naszych czasów. Wszystko, co nas otacza, jest tymczasowe. Sprawy pozornie ważne następnego dnia okazują się nieistotne. Uczucia, emocje, relacje międzyludzkie zdegradowano do poziomu błahych i tymczasowych fascynacji. Zobaczcie, jak W.E.N.A. postrzega zbiorową koncepcję niepamięci, klikając TUTAJ.


W miniony piątek, tj. 20 października br., W.E.N.A. opublikował fragment nowego utworu. Zamieszczone na facebookowym profilu nagranie zniknęło po godzinie. Razem z nim usunięte zostały pozostałe treści publikowane przez rapera na przestrzeni ostatnich lat. Wyczyszczono ponadto profil na Instagramie Wudoe oraz kanał na YouTube. Przestała funkcjonować oficjalna strona rapera, natomiast z kanału wytwórni Aptaun zniknęły odsłuchy płyt „Wyższe dobro”, „Dalekie zbliżenia” i „Nowa ziemia”.


Tym gestem W.E.N.A. chciał dosadnie pokazać, jak ulotne są dzisiaj wszystkie sprawy, które w różnych momentach sprawiają wrażenie najistotniejsze na świecie. W natłoku informacji trudno zauważyć subtelne komunikaty. Na Facebooku co minutę publikujemy 510 000 komentarzy, 293 000 wpisów i 136 000 zdjęć. Z mediów społecznościowych czerpiemy informacje o sobie nawzajem. Kiedy ktoś przestaje pisać, zapominamy o nim.


W.E.N.A. – oświadczenie:
Żyjemy w czasach wzmożonej i nadmiernej konsumpcji, szybko zużywających się i niskojakościowych dóbr. To, co jest ważne jednego dnia, następnego staje się nieistotne, bezużyteczne. Nic nie zostaje na dłużej. Gonimy za trendami, próbujemy za wszelką cenę nadążyć za modą. W tym wyścigu nie ma miejsce na uczucia, emocje i refleksje. Jednocześnie zapominamy o podstawowych wartościach, tych, które od zawsze próbowałem przekazać za pomocą muzyki. Zapominamy o drugim człowieku. Relacje mają termin ważności. Ludzie kochają Cię, kiedy odnosisz sukcesy, zapominają o Tobie, kiedy milczysz. Dalej oddychasz, ale Twojego oddechu nikt nie słyszy. Przestajesz istnieć. Pamiętasz, skąd pochodzisz? Wiesz, gdzie są Twoje korzenie? Kim byłeś? Kim jesteś? Kim się stałeś? Potrafisz otworzyć szeroko oczy i to sobie przypomnieć?


W.E.N.A. tworzy od końca lat 90. Jego najnowszy album to wydany w 2013 roku krążek „Nowa ziemia” oraz EP „Monochromy” z 2015 roku.


Zajrzyj po więcej:

W.E.N.A. na Facebooku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.