Warszawa Jest Trendy 2016 – koncerty gwiazd w sercu stolicy!

Już w najbliższy weekend, podczas imprezy Warszawa Jest Trendy 2016, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję posłuchać na żywo największych gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W piątek, 2 września odbędzie się koncert „25 lat niepodległości Ukrainy”, natomiast w sobotę organizator – miasto stołeczne Warszawa, zaprasza na kolejną edycję koncertu „Super Warszawa”. Wstęp na obydwa wydarzenia, odbywające się na Placu Defilad, jest bezpłatny.


Już w najbliższy weekend, podczas imprezy Warszawa Jest Trendy 2016, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję posłuchać na żywo największych gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W piątek, 2 września odbędzie się koncert „25 lat niepodległości Ukrainy”, natomiast w sobotę organizator – miasto stołeczne Warszawa, zaprasza na kolejną edycję koncertu „Super Warszawa”. Wstęp na obydwa wydarzenia, odbywające się na Placu Defilad, jest bezpłatny.

Festiwal Warszawa Jest Trendy na dobre zaistniał w kulturalnej przestrzeni miasta. Ideą imprezy jest zaprezentowanie mnogości wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, które codziennie oferuje mieszkańcom stolica. W bogatym programie atrakcji każdy mieszkaniec Warszawy, niezależnie od wieku i zainteresowań, może znaleźć dla siebie coś ciekawego i spędzić wolny czas bawiąc się na koncercie, odwiedzając wystawę lub biorąc udział w warsztatach o różnorodnej tematyce. Podczas trzydniowego maratonu imprez, organizowanego przez miasto stołeczne Warszawa, nie może zabraknąć także dobrej muzyki w wykonaniu gwiazd sceny polskiej i zagranicznej.

Piątek, 2 września, g. 19.00 – koncert „25 lat niepodległości Ukrainy”

Już w piątek, 2 września, Warszawiacy będą mogli wziąć udział w koncercie „25 lat niepodległości Ukrainy”. Podczas jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, organizowanego wspólnie z Ambasadą Ukrainy w Warszawie, będzie można zobaczyć znanych artystów zza wschodniej granicy – Kozak System, Onuka i Dakh Daughters, a także polską piosenkarkę Anię Wyszkoni. Różnorodna muzyka, prezentowana przez artystów oraz liczne nawiązania do ukraińskiego folku z pewnością spodobają się zarówno młodszej, jak i starszej publiczności.

Dakh Daughters, nazywane obliczem ukraińskiej rewolucji, to grupa 7 niezwykle utalentowanych artystek, które w swoich utworach z wyczuciem łączą rap z ukraińskimi pieśniami ludowymi. Artystki z Kijowa wyróżnia indywidualne podejście do piosenek – każdy utwór to odrębna historia i sceniczny happening. Podczas warszawskiego koncertu z pewnością nie zabraknie ich największego hitu „Rozy/Donbas”.

Kolejny zespół, który wystąpi podczas koncertu „25 lat niepodległości Ukrainy” to Onuka. Band powstał w 2013 roku z inicjatywy czołowych ukraińskich muzyków z nurtu elektroniki – Naty Zyzhnechko i Eugeniusza Filatowa. W swojej twórczości artyści wykorzystują między innymi mało znane instrumenty – bandurę i sopilky, które nadają wyjątkowy ludowy charakter typowo elektronicznym brzmieniom. Synergia, która powstaje z połączenia tak odległych nurtów jak folk i elektro daje niesamowite wrażenia muzyczne, które przyciągają na koncerty zespołu rzesze fanów.

Kozak System to zespół, który mieszanką rocka, punku i tradycyjnej muzyki ukraińskiej oraz bałkańskiej, z pewnością podbije serca warszawskiej publiczności. Muzycy są znani ze swoich energetycznych teksów i wspaniałego brzmienia każdego instrumentu –
od akordeonu po gitarę basową. Do współpracy przy swoich płytach zapraszają znanych
i cenionych ukraińskich muzyków oraz literatów. Zespół ma na swoim koncie również występ z Marylą Rodowicz podczas 51. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 roku.

Koncert „25 lat niepodległości Ukrainy” zamknie występ Ani Wyszkoni, wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt, karierę rozpoczęła się wraz z pojawieniem się w szeregach zespołu Łzy. Hity takie, jak „Agnieszka”, „Narcyz się nazywam” czy „Oczy szeroko zamknięte”, nuciła cała Polska.
W 2009 roku Ania Wyszkoni wydała swoją pierwszą solową płytę „Pan i Pani”, na której znalazły się takie przeboje, jak: „Czy ten pan i pani”, „Z ciszą pośród czterech ścian” oraz „Wiem, że jesteś tam”. Artystka była wielokrotnie nagradzana m.in. SuperJedynką 2011 za Przebój Roku na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Program koncertu:

18.00 Otwarcie bramek na teren imprezy

19.00-19.35 Koncert DAKH DAUGHTERS

19.40-20.15 Koncert ONUKA

20.20-20.55 Koncert KOZAK SYSTEM

21.05-22.30 Koncert ANIA WYSZKONI


Sobota, 3 września, g. 18.00 – koncert „Super Warszawa”

W sobotę, 3 września, miasto stołeczne Warszawa zaprasza na koncert Super Warszawa, który co roku gromadzi tysiące fanów dobrej muzyki. Mieszkańcy stolicy przychodzą bawić się przy największych hitach swoich idoli, którzy co roku występują na tej niepowtarzalnej imprezie. Także podczas tegorocznej edycji wydarzenia nie zabraknie polskich i światowych gwiazd, znanych z radiowych list przebojów. Swoje największe hity zagrają: Natalia Szroeder, Natalia Nykiel i Grzegorz Hyży, zaś gwiazdą wieczoru będzie zwycięzca brytyjskiej edycji programu „X-Factor” – James Arthur.

Natalia Szroeder to piękna i niezwykle utalentowana 21-letnia piosenkarka, której kariera rozpoczęła się w programie od „Przedszkola do Opola”. Następne lata to liczne festiwale, przeglądy piosenek oraz wyśpiewane zwycięstwo w programie „Szansa
na sukces”. Mimo młodego wieku artystka ma na swoim koncie wiele hitów, które królowały na listach przebojów m.in.: „Jane”, „Wszystkiego na raz” nagrany razem
z raperem Liberem oraz „Lustra”. Już jesienią ukaże się długo wyczekiwana solowa płyta Natalii.

Kolejną artystką, która wystąpi podczas sobotniego koncertu „Super Warszawa”, jest Natalia Nykiel – muzyk, wokalistka i autorka tekstów. 21-latka w 2014 roku została okrzyknięta przez branżę najbardziej intrygującym i wyczekiwanym debiutem roku. Swoimi piosenkami otworzyła nowy rozdział w historii polskiego elekto popu i oczarowała najważniejszych dziennikarzy muzycznych. Od czasu swojej pierwszej płyty „Lupus Electro” była nominowana do wielu prestiżowych nagród, między innymi Eska Music Awards, MTV Music Awards czy Grube Ryby.

Na scenie Warszawa Jest Trendy oprócz pięknych, młodych i utalentowanych artystek wystąpią również znani i doceniani muzycy. Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na twórczość, to cechy charakterystyczne Grzegorza Hyżego. Kariera artysty nabrała rozpędu po występie w trzeciej edycji programu „X-Factor” w 2013 roku, gdzie zajął drugie miejsce. Kolejny rok przyniósł pierwszy album studyjny muzyka. Płyta „Z całych sił” zawiera takie hity, jak „Na chwilę”, „Wstaję” oraz „Pusty dom”, których z pewnością nie zabraknie podczas koncertu „Super Warszawa”.

Międzynarodową gwiazdą, która w tym roku uświetni swoim występem sobotni koncert jest James Arthur, zwycięzca brytyjskiej edycji programu „X-Faktor”. Jego debiutancki singiel „Impossible” zajmował czołowe miejsca na listach przebojów w wielu krajach, między innymi w Australii, Belgii, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Również w Polsce młody artysta szybko podbił serca słuchaczy. W 2015 roku bilety na koncerty Jamesa Artura zostały wyprzedane na długo przed przyjazdem artysty do Polski.

Program koncertu:

17.00 Otwarcie bramek na teren imprezy

18.05-18.50 Koncert NATALIA SZROEDER

19.00-19.45 Koncert GRZEGORZ HYŻY

19.55-20.40 Koncert NATALIA NYKIEL

21.00-22.30 Koncert JAMES ARTHUR

***

Koncerty „25 lat niepodległości Ukrainy” i „Super Warszawa” są częścią trzydniowego maratonu atrakcji, przygotowanych przez miasto stołeczne Warszawa w ramach imprezy Warszawa Jest Trendy w dniach 2-4 września br. Szczegółowe informacje o atrakcjach dostępnych podczas wydarzenia można znaleźć na stronie www.warszawajesttrendy.um.warszawa.pl.

***

Dodatkowe informacje:

Magdalena Łań

Urząd m.st. Warszawy

Tel. 22 443 33 91

mlan@um.warszawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.