Open Arts Festival rusza już jutro!

Fani mocnego brzmienia powinni zapisać datę 3 września w kalendarzach. O godzinie 16:00 rozpocznie się kolejna edycja Open Arts Festival. W Parku Miejskim w Wejherowie wystąpią: Fosfor, Mechanism i Redford, a gwiazdą wieczoru będzie Luxtorpeda. Jak co roku, wstęp na OARF jest bezpłatny.

Luxtorpeda jest w trasie z nową płytą, więc będzie to gratka dla wiernych fanów zespołu, ale na pewno nie zabraknie też dobrze znanych przebojów – mówi Sebastian Niewola, koordynator Festivalu. – Z kolei Fosfor pracuje obecnie nad kolejnym albumem, więc pewnie usłyszymy także nowy materiał. Natomiast Mechanism grał już na OARFie, ale zmienił się nieco charakter jego twórczości, więc będzie ciekawie. Z kolei Redford to dobry, tradycyjny rock z elementami indie i bluesa, połączenie młodzieńczej energii z tekstami o poważnej treści – dodaje.

oarf 2016Nie ulega wątpliwości, że punkowo-rockowa formacja Luxtorpeda przyciągnie do Parku Miejskiego tłumy. Od momentu powstania w 2010 roku popularność zespołu rośnie w dynamicznym tempie, a kolejne single zdobywają wysokie miejsca na listach przebojów największych rozgłośni radiowych. Grupa była również wyróżniana wieloma prestiżowymi nagrodami branżowymi, a w 2011 roku otrzymała 4 nominacje do Fryderyków.


Open Arts Festival
, dawniej Open Air Rock Festival, to coroczny festiwal muzyki i innych sztuk organizowany na początku września. Koncert odbywa się w Parku Miejskim w Wejherowie, a wydarzenie ma charakter „muzycznego pikniku”. Do tej pory Wejherowskie Centrum Kultury zorganizowało już 12 edycji  przeglądu zespołów grających różne odmiany muzyki. W poprzednich edycjach zagrały zespoły takie jak: Armia, Róże Europy, Turbo, Mech, Myslovitz, TSA, Lao Che, Hunter, Flapjack, Closterkeller, Illusion, Happysad. Impreza cieszy się rosnącym zainteresowaniem mieszkańców oraz młodzieży nie tylko Wejherowa, ale również Trójmiasta i okolic.

Impreza skierowana jest do osób otwartych na różne rodzaje muzyki i sztuki. Zrezygnowaliśmy z ograniczania się do muzyki rockowej ponieważ chcieliśmy pokazać, że świat jest wielobarwny także pod względem muzycznym. Ponadto, nie chcieliśmy zamykać przed sobą ścieżki rozwoju – wyjaśnia Sebastian Niewola.


Zobacz:

https://www.facebook.com/WejherowskieCentrumKultury

https://www.facebook.com/openartsfestival/?fref=ts


Portal Muzykoholicy.com objął patronat medialny nad Open Arts Festival.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.