Wojtek Sarnecki zapowiada płytę singlem „Weakling”

TOWARD NOT CARING, bo tak będzie nazywać się debiutancka płyta Wojtka, to 14 utworów z pogranicza rocka, popu, alternatywy i elektroniki tworzących konceptualną całość. Muzykoholicy mają zaszczyt być patronem medialnym tego wydawnictwa.

Kolejność ich umieszczenia na albumie nie jest przypadkowa. Sąsiadujące utwory tworzą tematyczną spójność, a w niektórych przypadkach przenikają się także muzycznie. To trzyczęściowa opowieść o utraconym sensie życia i nauce odpuszczania. Na płycie nie brakuje bardzo osobistych tekstów, zmyślnie schowanych pod metaforami i innymi środkami stylistycznymi. Wszystko okraszone zapadającymi w pamięć, wywołującymi dreszcze melodiami.

Nagrywając płytę, Wojtek chciał, żeby jego płyta była uniwersalna i skłaniająca do przemyśleń. Jej eklektyczny charakter sprawia, że każdy słuchacz jest w stanie znaleźć na niej chociaż jedną historię, do której może odnieść swoje własne życie.

Wojtek Sarnecki / fot. materiały promocyjne

Wojtek Sarnecki – wokalista, songwriter i multiinstrumentalista z Warszawy. Od przeszło dekady pisze autorskie teksty i muzykę, głównie w języku angielskim. Swoją przygodę na scenie zaczął w wieku przedszkolnym kiedy to koncertował z dziecięcym zespołem 5,5 (Pięć i Pół). Lata mijają, a miłość do muzyki nie…

W 2014 roku zdecydował się po raz pierwszy wyjść ze swoją autorską twórczością do publiczności i w latach 2014-2016 zagrał serię koncertów akustycznych w warszawskich klubokawiarniach, która spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. W tym samym czasie zaczął poważnie myśleć o nagraniu płyty.

W lipcu 2019 roku światło dzienne ujrzał „Adrift” – muzyczna opowieść o odpuszczaniu inspirowana snem. Przy pracy nad utworem poznał producenta – Patricka Multana. Między panami muzycznie zaiskrzyło i zdecydowali się na współpracę, której celem było nagranie płyty.

W grudniu 2019 roku, Wojtek wydał drugiego singla „26” wraz z bonus trackiem „And counting”. Obie piosenki, poniekąd uzupełniające się, traktują o nie wyciąganiu konsekwencji ze swoich działań, braku pokory i powtarzaniu w kółko tych samym błędów. Pracę nad albumem trwały do końca listopada 2020.

Oprócz pracy studyjnej, Wojtkowi udało się zrealizować teledysk do trzeciego singla („Weakling” – utwór poruszający temat wykluczenia i hejtu), który wraz z piosenką ukazał się przed wydaniem płyty. Wszystkie wspomniane single znajdą się na albumie. Premiera singla „Weakling” i teledysku do utworu odbyła się 15.12.2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.