Wszędzie dobrze ale na scenie najlepiej- Bass Astral x Igo wraca po przerwie!

24 stycznia na kanale Iglo Records na Youtubie pojawiła się oficjalna informacja prosto od chłopaków z Bass Astral x Igo. Informacja dotyczyła powrotu muzyków po siedmiomiesięcznej przerwie. Poniżej filmik prosto od chłopaków:

Elektroniczny duet z Krakowa tworzą producent Kuba Tracz i charyzmatyczny, charakterystyczny wokalista Igor Walaszek. Obaj swoją karierę rozpoczęli, występując w zespole Clock Machine. Artyści do momentu założenia swojej formacji nie mieli do czynienia z muzyką elektroniczną. Kuba Tracz i Igor Walaszek swoje pierwsze kompozycje z rockowym zespołem Clock Machine zaprezentowali szerszej publiczności w 2011 roku na festiwalu FAMA. Rok później grupa pojawiła się Orange Warsaw Festival. Później brali również udział w Przystanku Woodstock i Empik Make More Music. Zeszły rok zespół zakończył serią bardzo udanych koncertów oraz dużą ilością festiwali, gromadząc rzeszę nowych fanów. Teraz po 7-miesięcznej przerwie duet wraca z sześcioma koncertami, które zapowiadają ich powrót na dobre.

Zespół Bass Astral x Igo powstał w 2016 roku. To co ich wyróżnia, to łamanie konwenansów w muzyce elektronicznej oraz niesamowite live acty. Po roku grania koncertów duet wydał debiutancką płytę „Discobolus”, zdobywając coraz większą popularność. Rozpoznawalność zespołu zwiększyła się także dzięki wideo z koncertu w Gliwickiej Spirali, które ma obecnie ponad 1,5 miliona wyświetleń w serwisie YouTube. W kolejnych miesiącach zespół dużo koncertował, stając się rozpoznawalnym i pod koniec 2017 roku wydaje drugi album „Orell”. W marcu 2018 roku zespół wyprzedał całą wiosenną trasę – 16 koncertów w największych polskich miastach. Zagrał również mini trasę z projektem Bass Astral x Igo Orchestra, w którym duetowi na scenie towarzyszył kwartet smyczkowy, sekcja rytmiczna oraz sekcja dęta. Po sukcesie wiosennych koncertów duet został zaproszony do zagrania na największych festiwalach w Polsce [Audioriver, Open’er, Kraków Live Festival, OFF Festival, Męskie Granie]. W czerwcu 2018 roku Kuba i Igor podjęli decyzję o kilkumiesięcznej przerwie. Teraz powracają z trasą koncertową do sześciu miast:

04.04 Wrocław/A2
05.04 Warszawa/Progresja
07.04 Warszawa/Progresja
12.04 Poznań/MTP 7A
25.04 Kraków/Klub Studio
26.04 Katowice/MCK


Zajrzyj po więcej:

FB: https://web.facebook.com/BassAstralxIgo/

Instagram: https://www.instagram.com/bassastralxigo/

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCAywtxXd6ICeFkMGekpYlIw

Podziel się swoją opinią ;)