“Wybrałam” zapowiedzią albumu Emilii Pawłowskiej

26 marca 2021 odbyła się premiera singla “WYBRAŁAM”. Piosenka zapowiada autorski debiut Emilii Pawłowskiej.

Wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom

Debiutem artystycznym Emilii Pawłowskej był album z coverami “Czas nas uczy pogody” (2018), zaaranżowany w ciepłym jazzowym klimacie. W swoim regionie (kujawsko-pomorskie) popularyzuje twórczość polskich artystów “minionych lat” organizując kameralne koncerty z programem z płyty “Czas nas uczy pogody” oraz piosenką poetycką głównie do słów Marka Sochackiego w programie artystycznym “W Weronie”.

Autorski debiut już na wiosnę

26 marca 2021 odbyła się premiera singla “WYBRAŁAM”, zapowiadającego autorski debiut Emilii Pawłowskiej. Autorką tekstu jest pochodząca z Więcborka poetka Anna Szuca. Producentem i współkompozytorem zarówno singla jak i całej płyty „NIEBO NAD JEZIOREM” jest Adam Lemańczyk – ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny, aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej jak i jazzowej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z: Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Iwaneczko i wielu innymi artystami. Wydawcą płyty jest wytwórnia płytowa SOLITON.

“Wybrałam” singlem promującym

Emilia Pawłowska o singlu: Każdy z nas potrzebuje podstawowych wartości duchowych, bez nich życie jest bardzo trudne, jałowe. Pewnego dnia postanowiłam czerpać z bogactwa mojego serca i wszechświata. Poczułam ulgę, jedność i radość. Dostrzegłam mnóstwo barw w błękicie nieba nad taflą wody i moc wdzięczności za dźwięki, które słyszę. Wtedy to okazało się, że pielęgnowanie w sobie miłości do poezji i muzyki staje się moją ścieżką duchową. Muzyka daje mi punkt oparcia potrzebny do stawiania w życiu kolejnych kroków i stała się  moim kompasem. Natomiast poezja z którą się utożsamiam to ta uśmiechnięta, przepełniona nadzieją,  która przez największe nawet łzy, potrafi wykrzesać odrobinę słońca. Wybrałam.”

Muzykoholicy patronem medialnym

Idąc za głosem muzykoholicznego serca, z przyjemnością informujemy, że nasz portal objął patronatem wydawnictwo Emilii Pawłowskiej.

fot. M. Hofman

Podziel się swoją opinią ;)