XXANAXX rozpoczął „Ciepło Tour” w Krakowie!

W czwartkowy wieczór (22 marca) w Klubie Studio na miasteczku akademickim AGH o godzinie 19 miał miejsce pierwszy z koncertów zaplanowanych w ramach wiosennej trasy koncertowej XXANAXXu .

Na wejście, uwagę skupiały 4 płótna podwieszone nad sceną, które, jak później się okazało, były tłem efektów wizualnych podczas całego koncertu. Jak wcześniej zapowiadaliśmy, zespół wystąpił w siedmioosobowym składzie. Podczas godzinnego koncertu usłyszeliśmy bardziej i mniej znane, nowsze i te starsze utwory zespołu, zaś w zupełnie nowych aranżacjach.

Wśród utworów które usłyszeliśmy znalazł się „Black Blood”- duet wokalny subtelnej Klaudii i Baranovskiego, którego solowy utwór „Dym” możemy aktualnie usłyszeć w największych stacjach muzycznych w Polsce. W utworze „Pod paznokciami” niezwykle ciekawe melodie wibrafonu napełniły serca słuchaczy promieniami Słońca, których w „Ciepło Tour” nie mogło zabraknąć, tak jak dżungli, w którą zmieniła się scena podczas utworu „Garden”. Utwór „Nie znajdziesz mnie” mógł zaskoczyć  zabawą dynamiką utworu, która przechodziła niemalże od piano do forte, co skłoniło widownię do wspólnego śpiewania. Muzyczną petardę odpaliła piosenka „Kły”, której muzyka, wykonanie i efekty wizualne dały wrażenie najwyższego poziomu widowiska. Usłyszeliśmy również m.in. pociągający „Mniej”, zapadający w pamięć „Give U The World” czy promujący trasę „Story”.

 

Oczywiście nie mogło obyć się bez utworu na bis. Był nim „Hurt Me”. Kilkusetosobowa publiczność śpiewała wraz z wokalistką, a nawet i dłużej, gdyż po koncercie dało się usłyszeć fanów nucących ostatni utwór pod nosem. Zespół zszedł ze sceny w ‘blasku złota’.

Koncert zapewne można zaliczyć do tych udanych. Świetny wokal, bardzo ciekawe melodie i efekty wizualne wieńczące dzieło.

Nie byłeś w Krakowie (22.03), ani we Wrocławiu (23.03)? Nic straconego- „Ciepło Tour” trwa i zagości jeszcze w kilku polskich miastach:

28.03– Warszawa (Stodoła)

6.04- Poznań (B17)

17.04- Wejherowo (Filharmonia Kaszubska)

20.04- Rzeszów (LUKR)

21.04- Chełm (CHDK)

27.04- Szczecin (Peron 5)

28.04- Katowice (P23)

Więcej informacji na temat trasy koncertowej oraz zespołu w sieci:

https://www.facebook.com/xxanaxxmusic/

https://www.youtube.com/channel/UCA1IwyTJWR3Gp0Tvz4jCp3A

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.