Z półki Case Studio: SNAKEDOCTORS

Z półki Case Studio: SNAKEDOCTORS

“Close that Door” to drugi singiel po “Tinder girl” promujący trzecią płytę zespołu Snakedoctors zatytułowaną “Mellow Joy”.

Wydawnictwo ukaże się na jesień tego roku. Oprócz rocka czy grunge członkowie zespołu wskazują na new wave jako jedno ze źródeł swojej inspiracji. Słychać to w wielu ich piosenkach.

W tej piosence chcieliby złożyć swoisty hołd stylowi, który tak wpłynął na ich twórczość. Singlowi towarzyszyć będzie kolejny teledysk nakręcony przez zespół – tym razem w otoczeniu zabytkowego cmentarza i industrialnego magazynu. To jeden z ulubionych utworów członków zespołu – po „Jeff Johnson spoke” i „A song”.

Podobnie jak oba poprzednie albumy, “Mellow joy” został zmiksowany w Abbey Road Studios w Londynie oraz the Lip Studio w Los Angeles, a mastering wykonany w Metropolis Studios w Londynie.

W kilku utworach zaznaczył swoja obecność Corey Coffman (znany ze swojej pracy producenckiej oraz jako lider zespołu Gleemer) w swoim studiu Corey Recording w Kolorado. Na albumie jest też w jednym z utworów duet z młodą, utalentowaną artystką ze stanów zaśpiewany przez wokalistę zespołu.

Trzecia płyta to zwrot w kierunku prostszego oraz melodyjnego rock and rolla. Oczywiście jak zawsze z dużym wpływem inspiracji płynących z new wave.

Nowa płyta spodziewana jest na jesień tego roku. Snakedoctors to gdański zespół założony przez czterech przyjaciół w maju 2020 roku. Od tego czasu wydali dziesięć singli i dwa albumy „Obligation” i „Joy free bowl”.

Wszystkie single znalazły się na listach Poland iTunes oraz iTunes rock top 100, oraz na jednej z list przebojów indie w UK, oraz na liście w stanach. Ich piosenki grane są przez stacje radiowe fm i internetowe w wielu krajach świata.

Recenzje ich utworów oraz płyt ukazały się m.in. W Polsce, Wielkiej Brytanii, Stanach, Niemczech, Holandii, Portugalii, Brazylii i wielu innych krajach. Jeden z muzyków grał wcześniej w czasach studenckich w zespołach w USA.

One Comment

Podziel się swoją opinią ;)