Zacznijmy od nowa z Kwiatem Jabłoni

Nowy utwór od zespołu Kwiat Jabłoni - Od nowa - od dzisiaj dostępny do odsłuchu na wszystkich platformach streamingowych!

Dzisiaj miała miejsce premiera nowego utworu, a raczej ody do przyszłości, od Kwiatu Jabłoni. Wraz z nowym kawałkiem o sentymentalnym tytule “Od nowa” powstał klimatyczny teledysk.

Pytają — Czy mógłby ktoś tak wyzerować świat, żeby się nic nie stało do wczoraj? Odpowiadam — No właśnie, mógłby ktoś?! Kwiat Jabłoni, jak wiadomo, to kwintesencja unowocześnionego folku w ładnej, delikatnej i zgrabnej pop-otoczce. Tym razem nie było inaczej, znów nas nie zawiedli. Singiel Od nowa dostępny jest do szerokiego odsłuchu już od północy 06.07 na różnych platformach streamingowych, które może podejrzeć o tu: (klik). Jest to przedsmak i zapowiedź ich trzeciego studyjnego albumu, który powstaje przy współpracy z Universal Music Polska. Nowa era zapowiada się świetnie!

Mam wiele emocji po przesłuchaniu tego utworu, ale chyba jedno słowo odzwierciedla go bardzo dobrze, jest — lekki. W tej lekkości nie chodzi natomiast o to, że przekaz to łatwy i smaczny kąsek. Utwór powstał w duchu twórczości Kwiatu Jabłoni, dobrze trzyma się obranej przez nich koncepcji, a jednocześnie daje powiew świeżości i nowości. Cały konstrukt przedstawia swoistą odę do tego co przed nami, a także prośbę o zmianę do przeszłości (którą bardzo chcielibyśmy zmodyfikować). Czuć tu również pragnienie wycofania wypowiedzianych słów czy wymazania przywartych do człowieka łatek i rutyn. Po prostu chęć zrobienia restartu.

A może resetu do ustawień fabrycznych?

W całość idealnie wkomponowuje się bardzo ciepły teledysk (chodzi również o styl nagrywania). W klipie dużo się dzieje, wydaje mi się, że aby w pełni dotrzeć do wszystkich wątków, należy go zobaczyć kilka razy. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rodzeństwo Ejryszew (DRAŻE). Cały skład, który maczał palce w teledysku, jest znacznie większy. Kompozycja stanowi bowiem bardzo zgrabną opowieść, taki mini-film na temat siłowania się z tym co było, tym co jest, a tym co będzie. A co sam zespół sądzi na temat kawałka?

Od nowa opowiada o pragnieniu wymazania z naszej przeszłości tego, co trudne i złe. Jest o tym, jak utarte schematy i przyzwyczajenia wpływają na aktualne relacje międzyludzkie. To wielkie marzenie o powrocie do początków.

Kwiat Jabłoni

Wiemy, że podczas wypuszczania tej nowości w świat — ekscytowali się jak dzieci! Ja również cieszę się jak dziecko, bo to kolejna propozycja do niekończącego się replay’u. Pozostaje mi tylko serdecznie zaprosić Was do odsłuchu oraz seansu utworu — Od nowa. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Kasię oraz Jacka Sienkiewicz wspólnie tańczących na górze piachu w świetle reflektorów! W maleńkim postscriptum przypominamy, że jesienią tego roku zespół rozpoczyna trasę koncertową, której szczegóły możecie podejrzeć na ich stronie internetowej: http://kwiatjabloni.pl.

Fot. Sebastian Mintus 

Podziel się swoją opinią ;)