Roboty na Wysokości wchodzą w “Tryb Samolot”

TRYB SAMOLOT to nie tylko rzadko używana funkcja w telefonach. To także tytuł nowej płyty katowickiego składu Roboty na Wysokości. 

Kolorową współczesność zarządzaną smartfonami łatwo przedawkować. Wtedy  wchodzi on, niekoniecznie na biało. Krótki odpoczynek od zgiełku świata albo 40  kilka minut muzycznej podróży po zakamarkach nadwyrężonego bodźcami umysłu. Panowie z Robo śpiewają piosenki o tym, co  przeżywają. Słodko-gorzkie refleksje zagubionych i nadwrażliwych facetów po 40.  

TRYB SAMOLOT to ich mały powrót po dłuższej przerwie. Prywatny, ale  uniwersalny; przebojowy, ale niekomercyjny. Do zadumania się lub spontanicznej  potańcówki.  

Pełną odpowiedzialność biorą: Daniel Hozumbek –wokal, Piotr Sawicki – gitara  basowa, wokal. Wojciech Sawicki -gitara, wokal, Paweł Szymczak – klawisze, Przemysław Borowiecki- bębny. 


Zespół powstał w 2008 roku. 2 lata później ujawnił się debiutanckim krążkiem pt. STUDIO HUTA. Na przestrzeni lat każdy z muzyków był zaangażowany w inne  projekty: Locomotive Sun, No More Electro, Iowa Super Soccer, Natalie Loves You. Współpracowali również z katowickim Teatrem Rawa, opracowując warstwę muzyczną do spektaklu pt. Kabaret Ponurego Żartu, z tekstami rosyjskiego poety Daniła Charmsa. Po latach wracają. Nowe otwarcie, nowa energia i ludzie wokół. Do zespołu dołącza  jazzowy perkusista Przemek Borowiecki (100-nka, Moon Hoax, Abradab) i Paweł Szymczak (Sibuku). Działają na własnych zasadach. Bez menadżera, wytwórni, presji czasu, wsparcia z zewnątrz i wygórowanych oczekiwań. Podstawą jest wspólna pasja, miłość do  muzyki i wieloletnia przyjaźń.

Podziel się swoją opinią ;)