“Zagraj ze mną” – otulająca piosenka na jesienne wieczory w wersji acoustic

Ania Sama powraca z nowym materiałem, którego zwiastunem jest piosenka “Zagraj ze mną” – tym razem w wersji akustycznej, jako dopełnienie singla wydanego zeszłej jesieni. Do piosenki jest dostępne lyric video. Do wersji akustycznej singla “Zagraj ze mną” Jarek Jurkiewicz (autor aranżacji) zaprosił bardzo utalentowane instrumentalistki: Natalię Orkisz na wiolonczeli, Zuzę Baum na flecie oraz Elizę Kuźnik na skrzypcach i fidelu. 

Zagraj ze mną to niezwykle ciepła opowieść o jesienno-zimowych wieczorach spędzonych w domowym zaciszu, z kubkiem herbaty w rękach i planszówkami. Ania Sama maluje wizję idealnego wieczoru, kiedy na zewnątrz panuje chłód i jedyne, co chcemy zrobić to owinąć się kocem z ulubioną osobą lub po prostu siedzieć z przyjaciółmi w ciepłym salonie, układać puzzle i cieszyć się swoim towarzystwem. 

Klip do wersji studyjnej w pełnej aranżacji to nic innego jak zapis takiego wieczoru – poprosiłam moich przyjaciół i znajomych, byśmy spotkali się na planszówkach i nagrali te chwile. Zebraliśmy się w pięknej krakowskiej przestrzeni ‘Widoki’ – mieszkaniu na 11 piętrze z pięknym widokiem na miasto i oryginalnym, bardzo przytulnym wystrojem. Mieliśmy zarys scenariusza i główne punkty, a reszta, czyli emocje i zabawa, jaką mieliśmy z planszówek, były spontaniczne. Bo w tej piosence chodzi o przyjaźń i bycie razem. 

“Zagraj ze mną” to pierwsza z piosenek, które znajdą się na przyszłorocznym mini albumie Ani Samej. Songwriterka wraca z nowym materiałem, który jest również nowym rozdziałem w twórczości artystki. W przeciwieństwie do jej debiutanckiego krążka ‘Śnienie’, który był skupiony na uspokojeniu i ambientowych brzmieniach, nowe wydawnictwo będzie zdecydowanie bardziej pobudzające. Artystka skupiła się na kompozycjach oraz warstwie tekstowej, tworząc piosenki z alternatywno-popowym sznytem. Współautorem muzyki jest Jarek Jurkiewicz, niezwykle utalentowany gitarzysta (autor muzyki, aranżer, autor tekstów), z którym muzycznie współpracuje od początku 2021 roku. Jarek jest autorem aranżacji, które znajdą się na mini albumie. Partie instrumentalne dograli członkowie zespołu, z którym Ania koncertuje. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest piosenka “Zagraj ze mną”, do której muzykę w wersji studyjnej wyprodukował Szymon Pały z z duetu Chłodno. 

Podziel się swoją opinią ;)