„Zaraza” Kazika Staszewskiego już dostępna

Po raz pierwszy od kilkunastu lat Kazik Staszewski opublikował, wraz z Wojtkiem Jabłońskim, solowy album. Jego muzyczna zapowiedź – utwór „Twój ból jest lepszy niż mój” – wstrząsnęła Polakami i stała się niemalże symbolem ostatnich tygodni. „Zaraza” ukazała się wczoraj, płyta dostępna jest w sklepach oraz serwisach streamingowych.

Album „Zaraza” jest pierwszym solowym albumem od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor – odpowiada za warstwę muzyczną oraz aranżacje, gra m. in. na perkusji, gitarach, basie. Prócz tego gościnnie występuje Konrad Wantrych, klawiszowiec i kompozytor, odpowiedzialny za brzmienie instrumentów klawiszowych. Producentem płyty jest natomiast Adam Toczko.

Na płytę składa się piętnaście premierowych kompozycji, w tym wręcz legendarny już utwór „Twój ból jest lepszy niż mój„, który w ciągu kilkunastu dni od premiery w serwisie YouTube zebrał prawie 12 milionów odsłon, a także zyskał gigantyczny odzew mediów i słuchaczy. Utwory z „Zarazy” dotyczą kwestii związanych z pandemią, społeczeństwem, ale nie tylko – nie brakuje także mocniejszych politycznych akcentów. Muzyczna różnorodność „Zarazy” to także jej zaleta – od gitarowych brzmień i wyrazistej perkusji w stylu KNŻ po stylistyczne zabawy, jak utrzymany w klimacie kapeli podwórkowej „Twój ból jest lepszy niż mój„.

 


Zaraza” już na ponad tydzień przed premierą uzyskała status Złotej Płyty, a teraz stała się… Platynową Płytą. To ogromne wyróżnienie, przyznawane niejako przez fanów i klientów, którzy wybierają album Kazika.

Zajrzyj po więcej:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.