Zremasterowany NORMAL debiutuje na streamingach

Zremasterowany NORMAL debiutuje na streamingach

6 października na platformy streamingowe wjechał NORMAL – zremasterowany, debiutancki album Karo Glazer.

Album został oryginalnie wydany w 2009 r przez niemiecki label JARO medien i do tej pory nie był dostępny w światowych streamingach. Po jego wydaniu, tylko w samych Niemczech sprzedano ponad 11 tysięcy płyt CD. To była wielka niespodzianka dla debiutującej wtedy artystki, która dzięki tej płycie rozwinęła skrzydła i swoją międzynarodową karierę.

Po premierze płyty Karo zagrała z zespołem ponad 70 koncertową trasę po całej Europie, grając na takich festiwalach jak m.in.: Jazz Baltica, Schleswig Holstein Musik Festival, Festival du Bout du Monde czy Open’er Festival. Na płycie można usłyszeć plejadę polskich jazzmanów m.in.: Bernarda Maseli, Krzysztofa Ścierańskego, Piotra Schmidta, Przemka Kuczyńskiego, Macieja Tubisa, Thomasa Sanchez czy Henryka Gembalskiego.

Singlem promującym zremasterowaną płytę jest nie dające się sklasyfikować, nadal świeże “Carrousels”.

Filip Łobodziński po premierze płyty “Normal” w swojej recenzji dla Newsweeka napisał: „Blask bez słów! To jest debiut. Od razu dodam – mocny debiut!”, a Jan Ptaszyn Wróblewski w radiowej Trójce dodał: „Im dłużej słucham płyty Normal, tym bardziej mi się podoba – fenomenalna!” .

Niemieckie Kulturspiegel pisało o Karo „Ta atrakcyjna Polka mówi o sobie, że jest białą wokalistką z białym, słowiańskim głosem, a prawda jest taka, iż cztery oktawy głosu, pozwalają jej scatować niczym największym divom amerykańskiego jazzu.”, a legendarny basista Lars Danielsson po premierze NORMAL napisał: „Karo Glazer jest jedną z najbardziej utalentowanych młodych wokalistek, jakie słyszałem od lat!”

Chciałam dać płycie NORMAL nowe życie. To bardzo ważny zapis mojej muzycznej drogi. To były zwariowane czasy. Robiąc tę płytę po prostu świetnie się bawiłam. Komponowałam, śpiewałam i nie miałam żadnych oczekiwań… tym bardziej sukces NORMAL mnie zaskoczył. Gdy na początku tego roku odzyskałam wszystkie prawa do moich materiałów, wiedziałam, że przed wydaniem moich nowych singli, koniecznie chcę wydać NORMAL na nowo. Wiem, że wielu moich fanów bardzo na to czeka, a ja wreszcie jestem niezależną artystką i sama mogę decydować o tym co i kiedy chcę wydawać. Traktuję ten moment jak mój ponowny debiut. Nadchodzi bardzo ważny czas dla mnie. Bardzo się z tego cieszę. Wreszcie moja muzyka odzyskała wolność.”


KARO GLAZER – jest obdarzona aż czterooktawową skalą głosu, co pozwala jej z dużą lekkością wykonywać utwory praktycznie w każdym stylu, począwszy od jazzu i popu, a skończywszy na utworach muzyki klasycznej czy nawet hip hopie. Jest wirtuozerką głosu w każdym tego słowa znaczeniu, a jej charyzma nie pozwala o sobie zapomnieć. Jej niezwykła energia podnosi publiczność z miejsc, czemu zawdzięcza swój przydomek „Lady Dynamite“. Jest wokalistką, kompozytorem, aranżerem i producentem muzycznym w jednej osobie. Ma na swoim koncie dwa solowe albumy wydane w Polsce jak i za granicą. W maju 2020 jej talent został dostrzeżony przez Toma Waitsa oraz członków grupy Coldplay, dzięki czemu Karo
została jednym ze zwycięzców International Songwriting Competition – najważniejszego konkursu dla songwriterów na świecie w legendarnym Nashville. W trakcie swojej kariery blisko współpracowała m.in. z Larsem Danielssonem, Mikiem Sternem, Richardem Boną oraz wielokrotnym laureatem nagrody Grammy, producentem Martinem Waltersem. Rzeczpospolita po wydaniu “Crossings Project” oświadczyła: „Tak narodziła się nowa nadzieja polskiej wokalistyki. Nazywa się Karo Glazer i warto się tym nazwiskiem pochwalić w towarzystwie. Nie słuchaliście? Posłuchajcie koniecznie. To nasz najlepszy, rozśpiewany atut eksportowy.” Na co dzień artystka mieszka w Londynie i pracuje przy legendarnym musicalu “Thriller”.

Podziel się swoją opinią ;)