40-sta Rawa Blues Festiwal za nami

Wczoraj (8.10.2022) w katowickim Spodku odbyła się jubileuszowa edycja legendarnego Rawa Blues Festival.

Festiwal Rawa Blues powrócił do „Spodka” po przymusowej pandemicznej przerwie. 8 października w legendarnej katowickiej hali zaśpiewała laureatka nagrody Grammy – Macy Gray, wystąpili artyści z USA i Wielkiej Brytanii oraz czołówka polskiego bluesa z Irkiem Dudkiem i Sławomirem Wierzcholskim na czele.

Koncerty zaczęły się jeszcze przed południem. Muzyczne święto rozpoczął konkurs, w którym kapele walczyły o nagrodę publiczności i występ na dużej scenie. W tej rywalizacji brały udział takie składy jak: Black Pin Blues, BR Band, Cacana Mania, Coffee Experiment, Diapositive, Kłusem z Bluesem, Piotr Krakowski, Adam Zalewski Trio, Arek Zawiliński. Zwycięzcą przeglądu jednogłośnie został zespół Coffe Experiment. 

Duża Scena ruszyła pełną parą o godz. 15.00. Zagrali: laureat Małej Sceny, Lublin Street Band, Tony Bigmouth Pearson, Free Blues Band, Magda Magic Piskorczyk, Nocna Zmiana Bluesa, Irek Dudek Big Band, Mike Zito, Chris Cain, Macy Gray i na finał Kris Barras Band.

Na scenie festiwalowej zagraniczni muzycy mieszali się z rodzimymi. Porównując oba obozy, z dumą stwierdzamy, że polscy bluesmani nie mają sobie nic do zarzucenia. Kunszt i wirtuozeria jest na podobnym jak nie takim samym poziome.

Pozytywnie nastraja fakt, że do bluesa garnie się także młode pokolenie. Nie ma zatem obawy, że blues w Polsce zostanie zapomniany.

Bardzo dziękujemy Rawie Blues Festiwal za zaufanie i wybranie naszej redakcji za patronat medialny tego wydarzenia.

Podziel się swoją opinią ;)