[FOTORELACJA] Przedpremierowy odsłuch płyty „Głodny” Sonbird

„Sonbird to czwórka przyjaciół z Żywca” – tak się zawsze przedstawiają i tak jest, o czym będziecie mogli się przekonać oglądając naszą fotorelację z ostatniego spotkania z grupą w warszawskim Studio U22 ramach „Piątków z nową muzyką” podczas którego min. opowiedzieli o pracy nad swoim debiutanckim albumem oraz zaprezentowali kilka utworów pochodzących z krążka.

Ostatnie spotkanie z cyklu „Piątki z nowa muzyką”, które cyklicznie odbywają się warszawskim Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV odbyło się w towarzystwie Kamila, Dawida i Maćka, czyli 3/4 grupy Sonbird, niestesty zabrakło basisty Tomka, który z powodów zdrowodnych nie mógł towarzyszyć kolegom.

Zespół wykonał 4 utwory – z nadchodzącej, debiutanckiej płyty „Głodny”, którą potem wspólnie mieliśmy okazję odsłuchać. Spotkaniu towarzyszła również rozmowa z członkami bandu, którą poprowadził Damian Sikorski.

W nagraniu tej płyty bardzo pomógł nam Łukasz Olejarczyk – producent, który otworzył nasze głowy. Pokazał nam, że to, co działa na koncertach, niekoniecznie musi zadziałać studyjnie. Dzięki temu to było dla nas niesamowicie ciekawe doświadczenie; zarówno stresujące, jak i inspirujące – musieliśmy wyjść z naszej strefy komfortu. I za to mu bardzo dziękujemy. (Dawid Mędrzak – wokalista Sonbird)

Po wydaniu ep -ki „Sonbird EP” ubiegłego lata grupa nagrała pierwszy w swojej karierze album długogrający zatytułowany „Głodny”, który jak sami pięknie opisują jest studyjnym zapisem dotychczasowych osiągnięć zespołu. Krążek ukaże się już 22.02, ale dla niecierpliwych jest już możliwość odsłuchu materiału na TIDALu (czytaj więcej) bądź kupienia w trwającej w internecie przedsprzedaży.

Cały materiał zgromadzony na płycie to 10 utworów utrzymanych w stylistyce indierockowej i napisanych w język polskim. Znajdziemy tam min. utwory dobrze znane, takie jak „Ląd”, „Głodny”, „Hel” oraz „Wodospady”.


Spotkanie odbyło się w ramach projektu ZPAV – Piątki z Nową Muzyką działającego od 10.07.2015, którego celem jest której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych – co oznacza, że nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie na całym świecie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.


Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/WeAreSONBIRD/

Instagram: https://www.instagram.com/healmysonbird/

www: http://www.jazzboy.pl/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCdXVg5CTvvJ4QDl6Zm3-HnA

Podziel się swoją opinią ;)