AGATA prezentuje “Retusz” wspomnień

AGATA to artystka, która stale zaskakuje swoimi muzycznymi metamorfozami. Jej twórczość jest efektem połączenia popu i elektroniki, choć to tylko wąski opis jej szerokiego spektrum artystycznego. Tym razem artystka zaprezentowała utwór o nazwie Retusz.

Za każdym razem, gdy AGATA ukazuje nową kompozycję, eksploruje tym samym nieznane wcześniej obszary muzyczne. Najnowszy jej singiel to opowieść osadzona między sennymi trance’owymi arpeggiami, delikatnie pływającym wokalem, w tle a dynamicznym, surowym bitem. To utwór, który zaczyna się łagodnie, niemal usypiając naszą czujność, by nagle przyspieszyć, wyrywając nas z zadumy i wprowadzając w wir breakbeatowego refrenu. Retusz to historia kobiety na pozór silnej. Takiej, która po stracie od razu przechodzi do porządku dziennego i próbuje jak najszybciej pozbyć się wszystkiego, co przypomina jej utraconą osobę. Wewnątrz jest jednak bardzo sentymentalna i nie potrafi, a być może nie chce zapomnieć. Utwór jest niczym ucieczka po betonowej dżungli przed wspomnieniami, które czają się tuż za rogiem.

Jako ludzie posiadamy niezwykłą umiejętność retuszowania i idealizowania przeszłości. Choć w relacjach z innymi mogło spotkać nas całkiem sporo nieprzyjemnych chwil, to tęsknota i żałoba po rozstaniu sprawiają, że pamiętamy wszystko przez różowe okulary. Choć — nie chcąc stracić twarzy — udajemy, że jesteśmy ponad tę stratę, to raz po raz dajemy się wciągnąć kolorowym wspomnieniom, potęgując przy tym narastający żal.

AGATA

Retusz to kolejny słodko-gorzki numer w portfolio AGATY, który mimo nostalgicznego wydźwięku ma szansę przejąć kontrolę nad Waszym ciałem i zdominować parkiety.

Wokalistka i producentka muzyczna: w takiej kolejności AGATA przedstawia się swoim słuchaczom. Jej twórczość to wielobarwny pop, który jest eklektyczną mieszanką fascynacji brzmieniowych artystki. Na jej muzyczny styl wpływ miały dorastanie w wielokulturowym Frankfurcie nad Menem i późniejsza edukacja muzyczna we Wrocławiu. 2022 rok to przyniósł współpracę z wychowaną we Wrocławiu i Nowym Yorku producentką Marisol, z którą AGATA stworzyła utwory obojętne kręci się ziemia, pełne letnich, karaibskich, momentami bliskowschodnich, a jednocześnie miejskich brzmień.


Wokalistka i producentka muzyczna: w takiej kolejności AGATA przedstawia się swoim słuchaczom. Jej twórczość to wielobarwny pop, który jest eklektyczną mieszanką fascynacji brzmieniowych artystki. Na jej muzyczny styl wpływ miały dorastanie w wielokulturowym Frankfurcie nad Menem i późniejsza edukacja muzyczna we Wrocławiu.

fot. Ania Rawa

Podziel się swoją opinią ;)