Natalia Przybysz na trasie koncertowej — do zobaczenia do jutra

W październiku ubiegłego roku do sklepów oraz serwisów streamingowych trafił świetnie przyjęty album Natalii Przybysz „Tam”. Po bardzo udanej, jesiennej trasie koncertowej artystka ogłasza jej wiosenną kontynuację pt. „Do zobaczenia do jutra”, która rozpoczęła się w lutym. Artystka zawita aż do 11 polskich miast.

Album “Tam” to opowieść o wyjątkowych podróżach – zarówno tych dalekich, jak i tych w głąb siebie. Jest także symbolem fascynacji podróżami oraz wielką wodą, której inspiracja narodziła się u Natalii Przybysz po przepłynięciu Oceanu Atlantyckiego. Przygoda z “Tam” rozpoczęła się na greckiej wyspie Hydra, gdzie artystka zabrała swój zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego, Kubę Staruszkiewicza oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę. Nikt poza Natalią nie znał celu tej podróży aż do momentu wejścia na pokład samolotu.

Artyści spędzili kilka tygodni w studiu oraz domu twórczym, który kiedyś był starą fabryką dywanów. Tam mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie, co zaowocowało większością utworów z płyty, sesją zdjęciową i poligrafią. Nagrania albumu zostały dokończone po powrocie z Hydry do Polski. Natalia Przybysz podkreśliła, że przez cały proces tworzenia tekstów towarzyszył jej szum morza – nawet na słuchawkach, w domowym zaciszu. Jak Natalia komentuje swój album?

„Tam” to jedenaście piosenek albo przygód, wędrówek w różnych kierunkach. Sięganie dalej i dalej, albo bliżej i bliżej. Podróże, pejzaże i marzenia – te spełniane i te odległe, jak Japonia. Dużo tlenu i zimowej morskiej bryzy z greckiej wyspy Hydra, gdzie nagrywaliśmy ten album. Moja wizja, aby wyjechać w nieznane – bez pomysłów, szkiców ani swoich instrumentów, okazała się przygodą samą w sobie. Słychać wyobraźnię i umiejętności ludzi, nie programów czy presetów. Ta płyta to powrót do starej metody tworzenia i nagrywania albumów. Spędziwszy ze sobą 10 dni oraz 10 nocy stworzyliśmy coś, co jest zapisem uczuć i emocji, które na zawsze zmieniły nas jako przyjaciół, ale też jako twórców. 

Natalia Przybysz

Album zatytułowany “Tam” kończy się piosenką “Do zobaczenia do jutra”, co stanowiło również zakończenie koncertów będących częścią premierowej trasy promującej płytę. Natalia Przybysz za każdym razem podkreślała, że to nie jest pożegnanie, lecz obietnica kolejnych spotkań i gotowość do kolejnych przygód. A okazja do spotkań nadeszła właśnie teraz. Z dumą i radością ogłaszono zatem trasę koncertową “Do zobaczenia do jutra” – kogo spotkają tej wiosny? Z kim się zobaczą? Bilety na każdy koncert z trasy koncertowej możecie szukać pod tym linkiem: https://nataliaprzybysz.tix.to/dozobaczeniadojutra

Lista koncertów z trasy „Do zobaczenia do jutra”:

17.02 Szczecin, Filharmonia im. M. Karłowicza
02.03 Pszczyna, pckul
08.03 Radzymin, Scena Cegielnia
14.03 Białystok, Zmiana Klimatu
16.03 Oława, OWE ODRA
18.03 Wrocław, Narodowe Forum Muzyki
04.04 Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
12.04 Opole, NCPP
13.04 Bielsko Biała, Cavatina Hall
20.04 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury
24.04 Gdańsk, Stary Maneż

fot: materiały prasowe/Silvia Pogoda

Podziel się swoją opinią ;)