NOWE TWARZE | TATTVA

TATTVA, łódzki zespół rockowy, swoją stylistykę określający jako prog-grunge, już za chwilę wyda swoją debiutancką płytę. Album promuje singiel (i teledysk do niego) o tytule CHARON.

Jak sami muzycy mówią o swoim stylu, wynika on z ambicji połączenia energii, prostoty, prymitywności czy wręcz obskurności tradycyjnej muzyki rockowej z jej innymi, bardziej wyszukanymi kierunkami. Brzmi bardzo ciekawie… A o czym jest i na czym polega symbolika tytułowego, mitycznego CHARONA?

Oddajemy głos zespołowi: Smutną, ale prawdziwą inspiracją do powstania utworu była śmierć bardzo bliskiej osoby. Charon może być przedstawicielem obecnego kapitalisty, który rządzi duszami i najważniejszy dla niego jest zysk, a nie dobro człowieka.

CHARON to zapowiedź muzyki TATTVY w większych ilościach. Niedługo ukaże się debiutancka płyta zespołu pt. „AKT I”. Album składać się będzie z 13 utworów. Duchem, myślą przewodnią kompozycji są przeżycia, wątpliwości i emocje na kolejnych etapach życia oraz dysonans poznawczy człowieka pytającego: co potem?

Do CHARONA powstał również bardzo klimatyczny i spójny z treścią (zarówno tekstową jak i muzyczną) videoclip. Można go podziwiać na kanale YT zespołu. Jest również dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Już za chwilę TATTVA ogłosi więcej informacji na temat albumu, dlatego mocno polecamy śledzić ich social media

Podziel się swoją opinią ;)