Arek Kłusowski prezentuje utwór “24h”

AREK KŁUSOWSKI PREZENTUJE "24H" - KOLEJNĄ ZAPOWIEDŹ NOWEJ PŁYTY! Do sieci trafił nowy singiel „24H” od Arka Kłusowskiego. Ten energetyczny utwór to kolejna zapowiedź trzeciego studyjnego albumu Artysty, którego premiera już niedługo!

W końcu! Utwór “24h” swoją premierę miał 3 lipca. Nowość od Arka Kłusowskiego to zapowiedź zbliżającego się trzeciego albumu studyjnego.

W styczniu 2023 miała miejsce premiera pierwszego przedsmaku z nowej płyty Arka Kłusowskiego o tytule Zaległości w miłości. Teraz możemy posłuchać energetycznego kawałka 24h (o jak zwykle przemyślanym i sentymentalnym tekście). Utworu można posłuchać w różnych serwisach streamingowych (klik) – nawet przez dwadzieścia cztery godziny non stop, jeśli Macie taką ochotę. Na YouTubie dostępny jest barwny, neonowy teledysk, w którym widzimy śpiewającego Arka, którego obserwuje bezwiednie tańczący tłum, a to wszystko na tle balonów w różowo-fioletowej tonacji. Jak dla mnie, całość to bardzo wpadający w ucho twór. Wokalista znany jest z tego, że w nawet skoczno-energetycznych propozycjach potrafi zawrzeć część siebie, a także solidną porcję wrażliwości. Odbieram to jako manifest przed przedwczesnym wyrzuceniem jednostki ludzkiej na śmietnik. Podobno w miłości, tak samo jak i na wojnie, wszystkie sztuczki są dozwolone. Z drugiej strony zewsząd słychać “bądź sobą!” Jak odnaleźć w tym wszystkim złoty kompromis? Można stracić rozum I zmienić siebie dla kogoś. No dobra, ale co potem? Arek nie do końca się z tym wszystkim zgadza. Słyszmy: “Nie chcę, nie… być przygodą ASP“. A co utworze sądzi jego autor?

24h to utwór o stracie i wszystkich emocjach z tym związanych. O czasie, który nie do końca potrafi wszystko załatwić. O  przyzwyczajeniu do nowej i niełatwej sytuacji, z którą przyszło nam się zmierzyć. O ciągłym szukaniu motywu i wypatrywaniu szczęśliwego zakończenia. 

Arek Kłusowski

Arek Kłusowski to multi-aktor na polskiej scenie muzycznej; wokalista, tekściarz, kompozytor. A przede wszystkim niezwykle utalentowany oraz wrażliwy facet, z rzadko spotykanym głosem, kontratenorem. Jest autorem ponad 100 piosenek, które osiągały szczyty list przebojów w kraju. Przygotowywał utwory dla takich artystek jak Ewa Farna, Doda, Justyna Steczkowska i Julia Wieniawa.

Ma na koncie dwa albumy — Po Tamtej Stronie i Lumpeks. Ta pierwsza została doceniona przez krytyków muzycznych i zaowocowała zaproszeniami na festiwale takie jak Fest Festiwal, Open’er Festival czy Spring Break. Największym sukcesem z tego albumu okazał się utwór Rocznik 92, który został uznany przez wielu za hymn pokolenia milenialsów. No i w sumie trudno się z tym nie zgodzić, Arek wytyka tam wszystkie trafne bolączki, które przywierają do pokolenia Y (do zetek trochę też, mówiąc z własnego doświadczenia). W 2021 roku wydał bardzo dobrze przyjęty singiel o tytule Antarktyda. Drugim singlem zapowiadającym album był Idealny Syn, który szybko zdobył popularność w ogólnopolskich rozgłośniach radiowych i stał się letnim przebojem.

Fot. Bartosz Mieloch

Podziel się swoją opinią ;)