BAASCH w pięknym teledysku wyreżyserowanym przez Patrycję Płanik

Po letnim, pełnym światła i miłości „Wosku” czas na kolejny kolor z nadchodzącego nowego albumu Baascha.

Utwór przewrotnie zatytułowany „Słońce” to pełna mroku konceptualna suita, która przypomina, że Baasch nie boi się eksperymentować muzycznie. Długi, poszukujący utwór pełen zaskakujących zwrotów akcji prowadzi nas przez historię o wiecznym nienasyceniu. Wzruszający nastrój, chwytliwa melodia, duże skupienie na tekście i długie efektowne outro, w którym usłyszymy coś na kształt dialogu trzech saksofonów.

“Słońce” na platformach streamingowych

“Słońce” to drugi singiel zapowiadający nowy album Baascha. Gościnie na saksofonie zagrał w nim Natan Kryszk, znany z jazzowej Pokusy. Za miks odpowiada Aleksander Żurowski, za mastering Michał Kupicz. „IV!” – czwarta płyta w dorobku Baascha – podzielona będzie na trzy epki. Premiera pierwszej już 13 lipca. Materiał ukaże się pod szyldem [PIAS] Recordings Poland and EE.

Autorem okładki singla jest Jakub Wróblewski, artysta sztuk wizualnych, który zaprojektował całą oprawę graficzną płyty przy użyciu technologii AI.

Piosence towarzyszy teledysk – niezwykła interpretacja mitu o syrenie, która wabi współczesnego rycerza i nęci połyskującą na jej szyi perłą… Reżyserką i autorką zdjęć filmu jest Patrycja Płanik. Współtworzyła niezależny festiwal tańca współczesnego w Polsce The International Maat Festival, a jako aktorka zadebiutowała tytułową rolą „Lilian” austriackiego reżysera Andreasa Horvatha. Film miał premierę w Cannes w 2019 roku i objechał wiele festiwali filmowych na całym świecie, zdobywając liczne nagrody. W 2021 roku stanęła za kamerą, by wyreżyserować i nakręcić niezależny film „Faggots”. Otrzymał ponad 20 nagród na całym świecie, między innymi dla najlepszej reżyserki, najlepszych zdjęć, najlepszego filmu LGBT i wielu innych. Kwestie montażowe konsultował Andreas Horvath – austriacki reżyser, operator i fotograf. Jego filmy miały premiery na festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Rotterdamie i Amsterdamie, zdobywały główne nagrody w Karlowych Warach, Chicago, Nowym Jorku, Hajfie, Orenburgu czy Mińsku. Jego zdjęcia były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych na całym świecie.

Pod koniec maja Baasch wyruszył na podbój letnich festiwali. Poniżej lista miejsc, gdzie będzie można go spotkać:
17.06 Męskie Granie, Szczecin
22.06 Klubovna, Praga, Czechy
01.07 Malta Festival, Poznań
22.07 Nocny Targ Towarzyski, Poznań
28.07 Mamry Festival, Węgorzewo
29.07 Audioriver Festival, Płock
04.08 Povalec Festival, Czechy
05.08 Męskie Granie, Kraków
11.08 Fest Festival, Chorzów
12.08 Olsztyn Green Festival, Olsztyn
13.08 Sziget Festival, Węgry

Podziel się swoją opinią ;)