Niepolka. Wiedźma, matka, artystka – Karolina Czarnecka powraca

To web or not to web? – pyta Karolina Czarnecka w swoim najnowszym projekcie. To Seans Cybernetyczny, który zaczęła już prezentować w sieci: short-serialem i dramatem, który spisuje online. Pierwszym aktem muzycznym będzie maxi singiel Niepolka, który zaprezentuje 21 czerwca. Singiel jest częścią mini albumu Seans Cybernetyczny. wyspaSPAM. W całości już wkrótce. 

Do sieci wyciekły pierwsze materiały, Czarnecka wraca

Seans Cybernetyczny to powrót Karoliny Czarneckiej. Powrót po przerwie pandemicznej i ciążowej, po zmierzeniu się z weryfikacją planów zawodowych i artystycznych. Czarnecka skupiła się w swojej pracy na paradoksie totalnego skomunikowania i życia w izolacji. W swoim nowym projekcie sięga po wątki spirytystyczne, ale łączy się z duchami przyszłości. Szuka też pomostu między wierzeniami ludowymi a najnowszymi technologiami. I pyta, śladem największego literackiego dylematu: to web or not to web?
 

Dramat. Czarnecka rodzi publicznie

Seans Cybernetyczny zaczyna się w sieci. To tu Karolina pisze swój baśniowy dramat cybernetyczny, który prezentuje skrótowo w serialu toczącym się na jej TikToku i Youtube. 

Artystka zaplanowała prezentację Seansu w trzech aktach, trzech częściach czy też trzech sezonach. W sieci trwa już część pierwsza, wyspaSPAM, która na rynku muzycznym ukaże się jako minialbum 12 lipca poprzedzona premierą maxi singla Niepolki (21 czerwca).

Współczesna wiedźma i czuła feministka

–  Seans to moja rozkmina na temat bycia i niebycia, Autokreacji kosztem siebie, skutków ubocznych chęci przypodobania… Jestem odważna w nowy dla mnie sposób – delikatniejszy – mówi Karolina.
 

Artystka-matka-niepolka
Kiedyś na froncie,
pierwsza do walki,
dziś całkiem obca.
Niepolka

– śpiewa Karolina Czarnecka w swoim najnowszym singlu. Deklaruje, że nie ma siły na rewolucję. To jest kobieca ewolucja, baśniowe “żyła długo i…” po swojemu.
 

Minialbum Seans Cybernetyczny. wyspaSPAM powstał we współpracy z Szattem znanym m.in. z duetu Kroki. – Moim zadaniem było uwypuklenie emocji, które Karolina oddała w tekście – mówi Łukasz Palkiewicz. – Sięgałem po różne narzędzia i nie ograniczałem się w żadnym stopniu. To bardzo różnorodna – elektroniczna i eksperymentalna – muzyczna wizja cybernetycznego projektu Czarneckiej.

Niepolka to pierwszy utwór z minialbumu Seans Cybernetyczny. wyspaSPAM, który Karolina Czarnecka tworzy z Szattem. Ukaże się jako maxi singel w środę, 21 czerwca. Premiera całego minialbumu – 12 lipca.

Między kolejnymi odsłonami cyfrowymi projektu Czarnecka zaprasza na premierę w realu, spotkanie na żywo: muzyczną próbę otwartą i czytanie performatywne.

To będzie prosta formuła: muzyka, tekst i rozmowa. Nie zabraknie elementów performansu. W końcu Karolina Czarnecka jest nie tylko artystką, jest wiedźmą.

Big Book Cafe MDM, Warszawa, Koszykowa 34/50
piątek, 30 czerwca, godz. 19.00
wstęp wolny

Podziel się swoją opinią ;)