Backspace – nowość od The Party is Over

The Party is Over

The Party is Over wraca z drugą częścią albumu – Pluton staje się planetą. Tym razem oprócz 3 pozostałych numerów, które można już słuchać w serwisach streamingowych, zespół z Katowic dzieli się utworem Backspace.

Charakteryzacja, ubieranie masek, remiksy naszych własnych żyć, odgrywanie ról. Zarówno bycie dopasowanym jak i niedopasowanym ma swoją cenę. Utwór backspace to zaproszenie do rozmowy ze sobą. Trochę jak otwarta furtka, która zachęca do odkrywania nowych światów, często przez brak odwagi pozostających w sferze ”chciałabym a boję się”. Choć tytułowe wycofanie to nic innego jak próba schowania się we własnych skorupach i przeczekania, to backspace zdaje się być alternatywą. Myśl w nim zawarta pozwala dostrzec w innym człowieku czułego przewodnika.

O zespole:

Daria Ryczek – Zając i Michał Wajdzik – Radziejowski, duet katowickich muzyków, tworzących od ponad 6 lat materiał z pogranicza elektroniki i alternatywy który pod względem przede wszystkim lirycznym podejmuje otwartą dyskusję ze światem. Duet ma koncie dwie płyty długogrające „Stolen Symphonies” i świeżutką “Pluton staje się Planetą” oraz dwie EP-ki. Ich ostatnia płyta “Pluton staje się planetą” dotyka problemów ekologii, człowieka, odosobnienia oraz problemów rzeczywistości. Mimo tego że podejmujemy trudne tematy wierzymy, że dla kogoś są one równie ważne jak dla nas

Dotychczasowy materiał z ostatniej płyty:

https://thepartyisover.bandcamp.com/album/pluton-staje-si-planet

W ciągu kilku lat działalności, The Party Is Over intensywnie koncertowali w całym kraju i za granicą. Gościli zarówno na licznych imprezach lokalnych (Industriada, Ars Independent) oraz ogólnopolskich festiwalach (Cudawianki w Gdynii, SOFAR we Wrocławiu).  Są finalistami ostatniego konkursu Festiwal Młodych Talentów. Zostali również gośćmi zeszłorocznego czeskiego festiwalu Hradecky Slunovrat oraz wyjątkowego AlterFestu w Mysłowiach goszcząc w trakcie swojego występu Miuosha. Na stałe zagościli w ramówce Chillizet oraz radia Kampus w audycji Same Sztosy.

Uchem recenzenta

Osobliwe brzmienie grupy byłoby po prostu niemożliwe w innej konfiguracji.Proponują muzykę, którą trudno porównać do twórczości innych zespołów i która uwodzi niepokojącym klimatem. Mroczny i lekko posępny nastrój oszczędnych produkcji Michała idealnie współgra z imponującym wokalem Darii. I ostatnia, wcale nie marginalna sprawa. The Party Is Over to sympatyczni i komunikatywni ludzie, z którymi świetnie się współpracuje”. – TOMASZ WOJTYŁKO, dziennikarz Radio Opole, twórca audycji Dobre Granie

The Party is Over to niezwykle uzdolniony duet. Miałem okazję usłyszeć ich występy na żywo i mogę je polecić każdemu kto lubi mroczną i zadziorną elektronikę połączoną z oryginalnym, mocnym i czarnym (jak węgiel) głosem. Na scenie wiedzą co robią i robią to dobrze. Jest intensywnie” MANOID, producent, dyrektor Instytutu Dźwięku.

Podczas AlterFestu po raz pierwszy usłyszałem The Party Is Over na żywo. TPIO jest prawdziwą koncertową petardą, zespołem, który ma zadatki na jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej sceny alternatywnej. Jeśli ktoś czuje niedosyt, ma jakiekolwiek wątpliwości, słuchając ich nagrań, koniecznie musi posłuchać ich na żywo, bo są to ludzie stworzeni do grania koncertów”ŁUKASZ PRAJER, dyrektor i pomysłodawca festiwalu Alter Fest.

Podziel się swoją opinią ;)