JAN NIEZBĘNDNY & KAZIK STASZEWSKI w utworze UPADEK

JAN NIEZBENDNY

Bardzo mocny, bardzo intymny i bardzo, bardzo krytyczny – taki jest „Upadek”! Niezwykły utwór Jana Niezbendnego z gościnnym udziałem Kazika Staszewskiego to bardzo ciekawa propozycja, z dość odważnym i wyrazistym przesłaniem.

„Upadek”
z tekstem Jana Niezbendnego (Michała Rycerza) i Kazika Staszewskiego to gorzkie wyznanie artysty rozczarowanego, załamanego. Tak intymnego wyznania Kazika fani dawno już nie słyszeli, a kontrast z Janem Niezbendnym – wykonawcą znanym dotąd z utworów prześmiewczych, ironicznych – dodatkowo wstrząsa.

Kawałek zapowiada album Jana Niezbendnego, zatytułowany „Greatest Hits” – to dwupłytowe wydawnictwo utrzymane w konwencji słuchowiska radiowego. Na płycie pojawi się cała plejada gości – prócz Kazika Staszewskiego, między innymi Czesław Mozil, Adam Asanov z formacji Piersi, Sonia Bohosiewicz, Paprodziad, GrubSon, Stanisław Leszczyński, a także zespoły NeoKlez i Lej Mi Pół. Taki dobór gości gwarantuje niesamowita różnorodność stylistyczną i szaloną podróż przez różne światy muzyczne.

Premiera: 2 lipca 2021 roku

Jan Niezbendny & WHOREkiestra – laureaci pierwszej nagrody audycji „Akademia Rozrywki” w Programie Trzecim Polskiego Radia za najlepszy utwór kabaretowy. Twórcy internetowych hitów, w tym m.in. „To było chyba wesele” , „Wyjeb..ne mam na ZUS„, „Spotkajmy się przy groszku„.
Półfinalista talent show „Must Be The Music”.
Na łamach czasopisma „Teraz Rock” Kazik Staszewski uznał album „The Best Of” jako najlepszą płytę roku 2013.
Quasi zespół, quasi kabaret. Debiut wydany pod zaskakującym tytułem „The best of” to zaskakująca, bezkompromisowa opowieść w formie słuchowiska radiowego o Janie Niezbendnym: „bezrobotnym, podstarzałym szowinistą z nadwagą, który ma 38 lat i nadal mieszka z mamą… Żyje z jej renty, którą sukcesywnie trwoni, imprezując…”. Wkrótce ukaże się drugi album formacji, „Greatest Hits” – utwór „Upadek jest jego zapowiedzią.

Kazika Staszewskiego natomiast przedstawiać nie trzeba – tekściarz, wokalista, lider formacji Kult, Kazik Na Żywo, El Doopa, Buldog, ma na koncie ponad 40 albumów studyjnych i koncertowych. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wykonawców pojawia się gościnnie w projekcie Jana Niezbendnego, którego bardzo ceni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.