Blue Haze świętuje 35 lat na scenie

W piątek (30.06.2017) w klubie New York pabianicki zespół Blue Haze obchodził swój jubileusz. Formacja wraz z imponującą grupą wiernych fanów, obchodziła 35-lecie działalności na scenie.

Z tej okazji muzycy zafundowali przybyłym gościom zafundowali swoim gościom ogromną dawkę energii i swoisty powrót do przeszłości. Do wspólnego grania zaproszono byłych muzyków, a także przedstawiono nowy projekt, który jest realizowany pod szyldem Haze Acoustic Trio. 


Amatorskie wideo z koncertu (autor. Karolina Filarczyk)


Podczas koncertu gościnnie wystąpili: Jacek Urlik (Tipsy Drivers, Haze Acoustic Trio) , Dawid Młudzik (Haze Acoustic Trio), a także muzycy zasilający szeregi Blue Haze między 1982 – 2001: na perkusji Andrzej Domaradzki i Arkadiusz Malawko, Dariusz “Leo Whiskey” Gorzelak – wokal i gitara. Na gitarze Witek Jąkalski (Nocna Zmiana Bluesa).Zespół Blue Haze powstał w 1982 roku z inicjatywy Krzysztofa Młudzika  i Darka Gorzelaka . W 1983 roku dołączyli do nich Zbigniwe Błoch (bass) i Janusz Marynowicz (perkusja). W tym składzie zespół debiutował na festiwalu Rawa Blues’83.

W listopadzie 1983 roku  perkusistę zastąpił Wiesław Wojna, a w lipcu 1984 basistą został Robert Kotys. W 1986 roku perkusistą został Ryszard Idziak.

Okres 1983-1987 muzycy zapisali udanymi koncertami w warszawskich klubach „Stodoła” (1987), „Akwarium” (1987), oraz udziałem w takich imprezach jak „Jesień z Bluesem ’85”, “Young Blues Meeting ’86”, „Rawa Blues 1986, 1987”, „Blues w Lesie 1987”, “Zaczarowany Świat Harmonijki”.

Grupa została też laureatem łódzkiego „Rockowiska”, oraz wystąpiła w konkursie „Rock Non Stop” podczas Opola ’86. W 1987 roku za perkusją zasiadł Andrzej Domaradzki.  W 1988 roku z powodu wyjazdu muzyków do Kanady i RFN zespół zawiesił swoją działalność.

Reaktywacja nastąpiła w październiku 1992 roku w składzie Krzysztof Młudzik, Robert Kotys, Andrzej Domaradzki i Dariusz Gorzelak, którego w 1993 roku zastąpił Witold Jąkalski.

Odrodzony Blue Haze odniósł wiele sukcesów, m.in I nagroda na „Folk Blues Meeting” w Poznaniu (04.1994), II nagroda na szczecińskiej „Bluesadzie” (03.1995), Udział w „Muzycznym Campingu” w Brodnicy (07.1995), I nagroda na festiwalu „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu (09.1995), I nagroda na przeglądzie „Uniwerek Blues” w Lublinie (10.1995).

Muzycy koncertowali m.in. z Tadeuszem Nalepą, Leszkiem Winderem, Andrzejem Urnym, Andrzejem Wodzińskim, oraz grupami „Dżem” i „Easy Rider”.

W 1996 roku Andrzeja Domaradzkiego zastąpił Arkadiusz Malawko (perkusja). Rok ten był także przełomowy dla Witolda Jąkalskiego, który rozpoczął współpracę z zespołem „Nocna Zmiana Bluesa”, w którym gra do dziś.  Od tamtej pory do 1998 roku Jąkalski koncertowal w obu zespołach.

W 1997 Roberta Kotysa zastąpił Jakub Nowak (bass), na miejsce perkusisty powrócił Ryszard Idziak.  Zespół pojawił się na kilku festiwalach, między innymi „Toruń Blues Meeting” i „Blues Express”, zagrał wiele koncertów  w trio, oraz oraz w  kwartecie z Witoldem Jąkalskim w wielu klubach na terenie całego kraju.

W 1998 roku miejsce perkusisty zajął Zbigniew Marczyński znany z zespołu “Proletaryat”.

W 1999 roku grupa wyjechała na koncerty na Litwę w ramach wymiany kulturalnej pomiędzy miastami Rokiśkis (Litwa) i Pabianicami.

W 2001 roku do zespołu dołączyl drugi gitarzysta Zbigniew Golemba.

Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów plenerowych, oraz klubowych na terenie całego kraju. Koncertował w  nadmorkskich kurortach, brał udział w koncertach organizowanych z okazji „Dni miast” itp..

Z racji estetyki grywał regularnie na zlotach motocyklowych takich jak „Piknik Motocyklowy” w Wolsztynie (Karpicko) organizowany przez Kasię i Zenka, „U Marynarza” w Ozorkowie, „V2”  oraz innych.

Od 2001 roku BlueHaze gra w składzie:

  • Krzysztof Młudzik – voc, git, slide g, hca
  • Zbigniew Golemba – git.
  • Jakub Nowak – bass
  • Zbigniew Marczyński – perkusja

Blue Haze – Facebook

klub New York – Facebook

Podziel się swoją opinią ;)