Chiara Quartet z Łodzi z nowym albumem + koncert na łódzkim ADI Jazz Festival

Ukazał się album „Magic” Chiara Quartet, na czele którego stoi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Karolina Kowalczewska. 24 września zespół wystąpi w łódzkim Teatrze Muzycznym w ramach ADI Jazz Festival.

Płyta zawiera nastrojowe kompozycje w klimacie smooth jazzowym, w nowoczesnych aranżacjach inspirowanych muzyką świata. Ciepłe instrumentalne brzmienie stanowi tło dla subtelnych linii melodycznych i kobiecych tekstów.

Chiara to śpiewająca pianistka, której fascynacje muzyczne są bardzo rozległe. Źródło inspiracji stanowi muzyka klasyczna, kobiecy jazz i muzyka świata.

„Utwory, które tworzę mają bardzo osobisty charakter. Teksty inspirowane są życiem codziennym i emocjami, których wszyscy doświadczamy. Kiedy komponuję, to właśnie warstwa tekstowa jest dla mnie bardzo ważna, zależy mi na tym, by zawierała przesłanie, z którym w głębi serca możemy się utożsamić. Podążanie za panującymi muzycznymi trendami nie jest moim priorytetem. Muzyka jest dla mnie jak terapia, piszę i gram zawsze pod wpływem chwili. Jeśli dzięki temu udaje mi się trafiać do publiczności, zapadać w pamięć i wzruszać, to jest to dla mnie najważniejsze” – powiedziała Karolina Kowalczewska. 

Chiara Quartet to czteroosobowy zespół w składzie:

Karolinapiano, voc. teksty i kompozycje Kowalczewska – piano, voc. teksty i kompozycje

Bogdan Grad – gitara, aranżacje

Marek ’ Kuba’ Kubisiak – saksofon

Adam Przybylski – bass


„Magic”:

„Favourite Places”:


Karolina Kowalczewska (ur.1990) to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (wcześniej studiowała na AM w Łodzi) oraz Wydziału Muzyki Rozrywkowej w Instytucie Muzyki w Cieszynie (filia Uniwersytetu Śląskiego). Jest kompozytorką i autorką m.in. muzyki do filmu dokumentalnego o jednym z najwybitniejszych grafików przełomu XX i XXI wieku – Henryku Płócienniku. Muzyka ta – zatytułowana „Henry`s song” – stała się kanwą 3-częściowego koncertu, który w marcu 2013 r. odbył się w łódzkim Teatrze Muzycznym z okazji 80 rocznicy urodzin Henryka Płóciennika. Utwór ten na wielką orkiestrę symfoniczną zaaranżował Leszek Kułakowski. Z II i III części koncertu wydana została płyta.

W 2014 r. zajęła 4. miejsce w 2014 roku w rankingu Jazz Forum w kategorii „Nowa nadzieja”, a płyta z jej kompozycjami została dołączona w 2013 r. do grudniowego numeru „Jazz Forum”. Na zaproszenie Marka Niedźwieckiego w maju ubiegłego roku zaprezentowała swoje utwory w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce. W tym roku jej teledysk do utworu „Fauvorite places” emitowany był w Teleexpressie” przez Marka Sierockiego. Karolina występowała m.in. z Krzesimirem Dębskim, Jose Torresem, Mariuszem Fazi Mielczarkiem, Adamem Wendtem, Józefem Eliaszem, a także z wieloma zagranicznymi muzykami – m.in. z jednym z najwybitniejszych gitarzystów basowych naszego kontynentu – Włochem Murizio Rolli, jego krajanem Maurizio di Fulvio, z legendą gitary klasycznej – Meksykaninem Jose Miquelem Carreolą.


Tutaj można nabyć album „Magic”: http://www.jazzsound.pl/index.php?route=product/product&product_id=7639&search=karolina+kowalczewska

Teatr Muzyczny w Łodzi 24.09.2016:
– Orkiestra Symfoniczna Teatru Muzycznego w Łodzi pod dyrekcją Michała Kocimskiego, z towarzyszeniem Jacka Delonga (saksofon) i Marty Gabryelczak (śpiew)

– Chiara Quartet:
Karolina Kowalczewska (kompozycje, fortepian, śpiew)
Bogdan Grad (gitara)
Marek Kuba Kubisiak (saksofon)
Adam Przybylski (gitara basowa)
gościnnie z Chiara Quartet wystąpi Tomas Celis Sanchez

– Chris Jarrett – fortepian

Bilety na 24.09. w cenie 33 i 43 zł. dostępne:

– Bilety24 – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-adi-jazz-chris-jarrett-24495?id=124026

– w kasie Teatru Muzycznego w Łodzi, ul. Północna 47/51

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.