Felieton: Dobre, bo polskie… # 23 KaeN feat. Cheeba, WdoWA – „Zbyt wiele”

Piosenka „Zbyt wiele” została wydana na albumie rapera KaeNa zatytułowanym „Piątek 13-go” z 2014 roku. Moim zdaniem jest to najlepszy polski kawałek hip-hopowy 2014 roku. Doskonale brzmi, ma ciekawy tekst oraz interesujący aranż. Ale KaeN to już marka sama w sobie, więc jest czego posłuchać.
Wdowa i Cheeba doskonale się w to wkomponowują, a ciekawostką jest, że refren śpiewany jest przez autora trzeciej zwrotki, czyli właśnie Cheebę. A Wam się podoba?

Piosenki możecie posłuchać poniżej:


KaeN pochodzi z Sanoka, a muzykę hip-hop tworzy od 2000 roku. Jest członkiem formacji RSA Konqrent. Ponadto współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Słoń, Bezczel, Buczer, Peja i Kroolik Underwood.

Charakterystyczną cechą wizerunku rapera jest czarna maska, zasięgnięta od bohatera amerykańskiego horroru „Piątek, trzynastego” z roku 1980 w reżyserii Seana S. Cunninghama. Stąd też tytuł jego przedostatniego albumu.

Ponadto w dyskografii artysty możemy znaleźć jeszcze krążki: „Żyj albo umieraj” (2008), „Sztuka ulicy” (2009), „Od kołyski aż po grób” (2012) oraz „Tylko śmierć może mnie zatrzymać” (2015).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *