Felieton: Dobre, bo polskie… # 23 KaeN feat. Cheeba, WdoWA – „Zbyt wiele”

Piosenka „Zbyt wiele” została wydana na albumie rapera KaeNa zatytułowanym „Piątek 13-go” z 2014 roku. Moim zdaniem jest to najlepszy polski kawałek hip-hopowy 2014 roku. Doskonale brzmi, ma ciekawy tekst oraz interesujący aranż. Ale KaeN to już marka sama w sobie, więc jest czego posłuchać.
Wdowa i Cheeba doskonale się w to wkomponowują, a ciekawostką jest, że refren śpiewany jest przez autora trzeciej zwrotki, czyli właśnie Cheebę. A Wam się podoba?

Piosenki możecie posłuchać poniżej:


KaeN pochodzi z Sanoka, a muzykę hip-hop tworzy od 2000 roku. Jest członkiem formacji RSA Konqrent. Ponadto współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: Słoń, Bezczel, Buczer, Peja i Kroolik Underwood.

Charakterystyczną cechą wizerunku rapera jest czarna maska, zasięgnięta od bohatera amerykańskiego horroru „Piątek, trzynastego” z roku 1980 w reżyserii Seana S. Cunninghama. Stąd też tytuł jego przedostatniego albumu.

Ponadto w dyskografii artysty możemy znaleźć jeszcze krążki: „Żyj albo umieraj” (2008), „Sztuka ulicy” (2009), „Od kołyski aż po grób” (2012) oraz „Tylko śmierć może mnie zatrzymać” (2015).

Podziel się swoją opinią ;)