Cieszyn rozpala miłość do muzyki- fotorelacja

Każdy z nas jako dziecko testował wytrzymałość mebli uderzając w nie byle czym.
Ekipa fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom wie o tym doskonale i postanowiła to wykorzystać. Na terenie cieszyńskiego Kampusu Uniwersytetu Śląskiego w sobotni poranek zorganizowała warsztaty „Słoneczne tam tamy” czyli warsztaty perkusyjne dla najmłodszych.


Mistrzem ceremonii był Tomasz Kinecki, który poza dużym doświadczeniem jako perkusista emanuje pozytywną energią i zaraża pasją do muzyki. Tak zarażeni zostali członkowie grupy „Walimy w Kocioł”. Tworzą ją dorośli werbliści- amatorzy, dla których nauka nut czy kolejnych rytmów nie jest żadną przeszkodą a dalsza edukacja dorosłych i dzieci sprawia ogrom przyjemności.

Przygotowania do występu i warsztatów nie należą do najłatwiejszych. Dużo ludzi, dużo sprzętu- logistyka, logistyka, jeszcze raz logistyka. Niestety dzieciaki są niecierpliwe i szybko się nudzą, więc zanim warsztaty się na dobre rozpoczęły maluchy korzystały już z innych atrakcji. Ich uwagę zwrócił jednak występ inaugurujący warsztaty i cały piknik. Zrobiło się głośno. Kilkanaście werbli i bębnów wybijało kolejne rytmy. Trzeba przyznać, że to dość nietypowy koncert. Autorskie utwory przeplatają się z tymi bardziej znanymi. Występ na pewno zapada w pamięci, gdyż nie na co dzień można spotkać się z takim aranżem. Grupa zagrała trzy utwory a następnie lider zespołu wygłosił krótki wykład o budowie poszczególnych bębnów. Uświadomił on najmłodszym skąd bierze się dźwięk i w jaki sposób go wydobyć. Dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Niektóre jednak potrzebowały zachęty i indywidualnego podejścia. Na szczęście cały zespół dbał o to, by najmłodsi czuli się swobodnie i by każdy mógł spróbować swoich sił jako perkusista. Podsumowaniem warsztatów był kolejny występ grupy.


A oto i fotorelacja z wydarzenia.
Fot.Marcelina Korzeniowska i Łukasz Duźniak


Kto wie, być może dla jakiegoś malucha miłość do „Walenia w kocioł” została zaszczepiona na dłużej i niebawem spotkamy się na dużej scenie?


Grupa Walimy w Kocioł na Facebooku

Fundacja Słoneczna Kraina Dzieciom na Facebooku

 

 

 

 

Podziel się swoją opinią ;)