CO JEST GRANE FESTIVAL & WOMEN’S VOICES KOLEKTYW JUŻ W TEN WEEKEND

Już w najbliższy weekend (14-15) czerwca, znany z piknikowej i rodzinnej atmosfery Co Jest Grane Festival powróci do uwielbianej przez uczestników lokalizacji – dziedzińca CSW Zamek Ujazdowski, w Warszawie!

Na scenie zobaczymy największe polskie gwiazdy: Vito Bambino, Krzysztofa Zalewskiego, Margaret, Natalię Przybysz, The Dumplings, Błażeja Króla, Darię ze Śląska, Smolik//Kev Fox, Ørganka z projektem MTV Unplugged, Kasię Lins, Kim Nowak i wielu innych. 

Usłyszymy także unikalny występ kolektywu Women’s Voices, czyli ośmiu wspaniałych artystek pod dyrekcją Pauliny Przybysz, których występ będzie celebrować kobiecość i różnice kultur.

Na odwiedzających w każdym wieku będzie czekać cała masa atrakcji – oprócz wspaniałych koncertów, pełna aktywności Strefa Dzieci, muzykuJEMY – kulinarne spotkania u Marty Gessler, pyszne jedzenie z różnych stron świata w strefie food trucków oraz liczne strefy rozrywki i relaksu.

LINE UP

Piknikowy, międzypokoleniowy klimat Co Jest Grane Festival jest niewątpliwie wyróżnikiem na festiwalowej mapie Polski. Nic dziwnego, że odbywający się w przepięknym parku w samym centrum Warszawy festiwal ma rzeszę stałych fanów, którzy przychodzą z całymi rodzinami. Tegoroczna edycja zapowiada się wspaniale:

W piątek 14 czerwca wystąpią:

Krzysztof Zalewski, Ørganek z projektem MTV Unplugged, The Dumplings, Margaret, Błażej Król, Kim Novak, KAMP! Kasia Lins, Julia Kamińska, A_GIM

W sobotę 15 czerwca natomiast:

Vito Bambino, Natalia Przybysz, Karaś / Rogucki, Daria ze Śląska, Smolik // Kev Fox, Novika, Dziwna Wiosna, RAT KRU, TACET by Wojtek Urbański.

W tym roku, po raz pierwszy oprócz sceny głównej stanie druga, taneczna scena – Hyundai POWER STAGE, na której wystąpią czołowe zespoły muzyki elektronicznej i alternatywnej.

WOMEN’S VOICES KOLEKTYW – KONCERT W SOBOTĘ

Women’s Voices to przygotowywany pod przewodnictwem Pauliny Przybysz projekt towarzyszący festiwalowi Co Jest Grane. Co rok wyjątkowy, międzypokoleniowy skład artystek reprezentujących odmienne style muzyczne łączy wspólna idea kobiecości. W tym roku celebrowana będzie odmienność, co jest szczególnie ważne w czasach narastających konfliktów i niepokojów społecznych.

Anna Maria Jopek, Renata Przemyk, Ania Karwan, Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska tworzące Dagadana, Justyna Święs, Ifi Ude stworzą skład Woman Voices. Ideą projektu w tym roku jest otwarcie się na odmienność, bo jak mówią artystki, w różnorodności tkwi prawdziwe piękno! 

– Wyśpiewamy wspólną pieśń o byciu razem i radości płynącej z bogactwa naszej multikulturowości. Chcemy to celebrować różnice różnych kultur,  oswajać to co wywołuje strach i skupiać się na tym co ważne dla nas wszystkich – dodaje Przybysz.

STREFA DZIECI CO JEST GRANE

W programie specjalnie przygotowanej Strefy Dzieci znajdą się warsztaty artystyczne, plastyczne, teatralne, taneczne, czytelnicze, czy ruchowe przygotowane przez wyjątkowych partnerów: Teatr Muzyczny ROMA, Egurrola Dance Studio, Akademia Pani Szafki, Mama Bajka, Bambaki, Muta Toys, Helios, Nunalu i wydawnictwa Tashka, Muchomor, Kids Book Club.

Podczas festiwalu dzieci zobaczą widowiska mistrzów tańca, fragmenty spektakli i będą mogły wziąć udział licznych w warsztatach i animacjach. Do tego na dzieci będzie czekał ukochany dmuchaniec. Wszystkie atrakcje z pewnością zapewnią moc radości, zabawy, kolorów i kreatywności.

Pełny program tutaj.

Spotykamy się w Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej

Wszystkie dzieci do 5 roku życia wchodzą zupełnie za darmo! 

muzykuJEMY – KULINARNE SPOTKANIA U MARTY GESSLER

Podczas trwania festiwalu dziedziniec CSW i restauracja Marty Gessler Qchnia Artystyczna w Zamku Ujazdowskim zamienią się w prawdziwe festiwalowe królestwo podczas wydarzenia „muzykuJEMY – Kulinarne spotkania u Marty Gessler”.

Przestrzeń Qchni Artystycznej i dziedziniec wypełnią spotkania, panele i warsztaty z restauratorami, kucharzami i muzykami, którzy kochają jeść, kochają gotować, albo i jedno i drugie.  Będziemy gotować, dyskutować i smakować razem z gwiazdami pikniku oraz innymi fascynującymi gośćmi.

Nie zabraknie również uczty dla oczu – przygotowaliśmy wystawę przepięknych zdjęć kulinarnych, które z pewnością pobudzą Wasze apetyty. A jeśli zgłodniejecie, w strefie food trucków czekają na Was najróżniejsze smakołyki.

Na  “muzykuJEMY – Kulinarne spotkania u Marty Gessler “ uczestników festiwalu zapraszamy w piątek i sobotę 14-15.06 -w godz. 16.00-23.30 – wejście na karnety lub bilety festiwalowe.

Program piątek:

17.00-17.30 Przyganiał kocioł garnkowi – nowe pokolenie restauratorów vs stara szkoła szefów kuchni

(Monika Mazurek, Wit Szychowski, Janek paszkowski, Marianna Zjawińska, Katarzyna Zbikowska, Krzysztof Klimaszewski, Bogdan Gałązka, Marta Gessler)

19.00-19.30 Chleb Z Masłem – Wpadnij posłuchać o fenomenie piekarni rzemieślniczych i spróbuj najlepszego pieczywa w Warszawie

(Piekarnia Dej, Baken, Piekarnia Kromka i Będzie Dobrze – Głodna Daga)

20.00-20.30 Czujemy co jemy – Co robią z nami zapachy w kuchni – opowiadają Kasia Białousz i Anna Budyńska/ Autorki Książki “Ach, Zapach”

21.00-21.30 muzykuJEMY z Vieniem – Zrób z Vieniem springrollsy 

Program sobota: 

17.00-18.30 Muzykujemy z Reni Jusis i Natalią Przybysz –  Ajurweda i zero waste – Dołącz do warsztatów i kulinarnych ploteczek z dziewczynami

18.00-18.30 Z Ziemi włoskiej do Polski – Jak Polska oszalała na punkcie włoskiej kuchni? (Rozmowa: Bianca Mozzarella, Luca Della Costa )

19.00-19.30 By jedzenie było dobrem, a nie towarem – Eko i kuchnia zaangażowana wg. Greenpeace i autorów “Rewolucyjnej Książki Kucharskiej”

(Rozmawiają: Marta Palińska I Marcel Andino Velez )

20.00-20.30 Wydać czy nie widać? Oto jest pytanie! O self publishingu Kulinarnym Rozmowa: Rafał Czech, Nat Orce, Magdalena Tomaszewska-Bolałek

21.00-21.30 Jedz, pij i nie tyj – Zresetuj się w kuchni z Anną Jurksztowicz


Festiwal zostanie również wzbogacony przez najnowsze modowe trendy od answear.LAB – autorskiej marki tworzonej przez kobiety dla kobiet, już kolejny rok będzie obecna na Co Jest Grane Festival.

Dwa dni relaksu w niezwykle klimatycznym miejscu przy dźwiękach najlepszej polskiej muzyki – lepiej się nie da nastroić na lato!

Strefa foodtrucków 

Żaden festiwal nie może się obyć bez foodtrucków. Również na dziedzińcu CSW zaparkują najsmaczniejsze wozy z jedzeniem. Będziecie mogli spróbować pysznych dań serwowanych przez Los Santos Burrito, Węgierska Fabryczka, Pizza Truck, Churros, Tornado Cafe, Paczka Frytek, VEGE POINT, Zapiekarnia, Pad Thai Foodtruck, Tybetańskie Pierożki Momo, American Chicken Food Truck, Street BBQ Burger.

Bilety do nabycia na: eBilet.pl i kicket.com.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, a od 6. do 12. roku życia – na bilet ulgowy za 50% ceny.

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/cojestgrane24festival oraz na https://www.instagram.com/cojestgranefestival/ 

Organizator: Co Jest Grane Festival/Wyborcza Sp. z o.o.

Sponsor główny: Answear.Lab

Sponsorzy strategiczni: Hyundai Motor Poland, Otomoto, Perła Browary Lubelskie

Sponsorzy: Kinder Bueno, Oriflame, Lenor

Partner: Miasto St. Warszawa

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Partner miejsca: CSW Zamek Ujazdowski

Patroni medialni: Wysokieobcasy.pl, Helios, Helios Media, Gazeta.pl, Radio Zet, Chilli Zet, AMS

Podziel się swoją opinią ;)