Dobry post punk już w tę sobotę w Waszych głośnikach. Debiut zespołu Darek Dusza i Demony

W najbliższą sobotę (22.10.22) na polskim rynku muzycznym ukażę się debiutancka płyta zespołu Darek Dusza i Demony. Krążek zatytułowany „Karykatury” to wybuchowa mieszanka post punka, rock`n`rolla i punk rocka, którą dopełniają zjadliwe, sarkastyczne i krytyczne teksty Lidera grupy.

Wydawcą tego albumu jest niezależne wydawnictwo Zima Records, które dopilnuję aby krążek trafił w Wasze ręce w formie fizycznej jak i streamingowej. Za brzmienie płyty odpowiada ceniony realizator Jarek Toifl, natomiast okładkę zaprojektował Krzysztof Grabowski (tekściarz i perkusista Dezertera). Samą premierę płyty zespół uściśli podczas siódmej edycji gliwickiego festiwalu Punk Generation.

Tracklista:
1. Naokoło 3:52
2. Buraczana muzyka 01:59
3. Mentalny bajzel 03:32
4. Muzeum figur wioskowych 04:11
5. Polska masakra 03:26
6. Zimno, ciemno, martwo 03:55
7. Dziad 03:08
8. Karykatury 03:23
9. Zniszczyciel 02:59
10.Testament 03:36
11. Liber alism 04:08
12. Nowa dyskoteka 03:42

Sł. i muz. Darek Dusza

Darek Dusza i Demony w składzie:
Paulina Paleczna – wokal
Darek Dusza – gitara, ukulele
Doktor Maupa – bębny, chórki
Mateusz Trybulec – bas, kontrabas

Nagrania: Darek Dusza
Miks i master: Jarek Toifl
Producent: Darek Dusza
Projekt okładki: Krzysztof Grabowski
Wydawca: Zima Records https://zima.sklep.pl

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/DDiDemony
https://www.youtube.com/c/DarekDusza
https://dardusza.wixsite.com/darekdusza


Darek Dusza i Demony to nowy zespół Darka Duszy – gitarzysty, autora tekstów i kompozytora od lat związanego ze sceną niezależną. Darek to założyciel kultowej Śmierci Klinicznej i niezapomnianego Absurdu. Przez wiele lat tworzył i grał w Shakin` Dudi, jest autorem wszystkich wielkich przebojów tego rock`n`rollowego ensemblu. Pisał teksty dla Dżemu, Cree, Braci, Lory Szafran, Dubska czy Michała Urbaniaka. Oprócz niego zespół tworzą muzycy od lat związani ze sceną punkową:
Paulina Paleczna (ex Punk Rock Gang) – wokal
Doktor Maupa (ex One Yer Bike) – bębny
Mateusz Trybulec (The Harpagans) – bas
W 2022 roku zespół zagrał na kilku ważnych, niezależnych festiwalach: Rocku na Bagnie, Rebeliancie, Outside Feście, Gotta Go i Memoriale Tik-Taka. Wszędzie był przyjmowany entuzjastycznie.
W pełni profesjonalne koncerty Darka Duszy i Demonów to energetyczny i wybuchowy koktajl. Złożony zarówno z nowych, premierowych kawałków pochodzących z krążka „Karykatury” jak i klasycznych, niezapomnianych piosenek Śmierci Klinicznej, Absurdu czy też Shakin` Dudi. Od “Nienormalnego świata”, przez „Dżumę”, po „Zastanów się, co robisz”.

Podziel się swoją opinią ;)