Dr Misio rusza w jesienną trasę koncertową

Po sukcesie wiosennej trasy koncertowej zespół Dr Misio przygotowuje się do kolejnej serii występów na żywo

Jesienna trasa rozpocznie się 17 października 2024 roku i obejmie sześć miast: Toruń, Wrocław, Poznań, Zabrze, Gdynię i Lublin.

Dr Misio to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty i reżysera, znanego z ambitnych projektów filmowych oraz świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „KLER”).

Zespół gra ostrego rock&rolla bez przebaczenia. Solidne brzmienie, ciężkie riffy i znakomite, mądre teksty Krzysztofa Vargi oraz Marcina Świetlickiego sprawiają, że Dr Misio to oryginalna propozycja nie tylko dla fanów rocka, ale również dla osób poszukujących intelektualnych wrażeń i refleksji.

Ich pierwsze płyty – „Młodzi” i „Pogo”, wyprodukowane przez Olafa Deriglasoffa, zawierają charakterystyczne utwory takie jak „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny”, „Młodzi”, „Hipster”, „Pogo” i „Mr. H…”. Wiosną 2017 roku ukazała się trzecia płyta pt. „Zmartwychwstaniemy”, której producentem był Kuba Galiński. Promujący płytę utwór „Pismo“, z teledyskiem Wojtka Smarzowskiego, zdobył popularność w polskich rozgłośniach radiowych i na YouTube.

Czwarta płyta „Strach XXI wieku” miała premierę w październiku 2020 roku. Jej producentem ponownie był Kuba Galiński, a promujące ją single i teledyski do utworów „Chcesz się bać”, „Strach XXI wieku” oraz „Siedemnastolatki” cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Piąta płyta – „Chory na Polskę“, wydana w listopadzie 2023 roku, porusza ważne tematy społeczne, krytykując ingerencję władzy w życie jednostki. Teledysk do tytułowego utworu wyreżyserował Piotr Domalewski. Zespół wykonał ten utwór na festiwalu TOP of The TOP w Sopocie, gdzie został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność.

Dr Misio mają na koncie niezliczoną liczbę koncertów w całej Polsce, od małych klubów po wielkie festiwale takie jak Jarocin, Przystanek Woodstock, Orkiestra Męskie Granie, Cieszanów Rock Festival, Co Jest Grane Festival, Festiwal TOP TRENDY i Festiwal TOP of The TOP. W 2021 roku byli nominowani do nagrody Fryderyk w kategorii „Płyta roku”. Zespół Dr Misio dostarcza publiczności ogromnej energii i emocji, a Arek Jakubik jest uważany za jednego z najlepszych i najbardziej żywiołowych frontmanów na polskim rynku muzycznym.

Muzykoholicy i Live Nation zapraszają na koncerty Dr Misio tej jesieni!

fot. materiały prasowe

Tak bawiliśmy się w marcu w Łodzi:

Podziel się swoją opinią ;)