Elektryczne Gitary powracają! Płyta “2020” już w sklepach

Długo wyczekiwana premiera Elektrycznych Gitar pod wodzą Kuby Sienkiewicza, album “2020” dostępny jest już w sklepach i serwisach streamingowych!


Znany i uwielbiany przez Polaków w każdym wieku zespół  powraca w nowej odsłonie – na krążku nie zabraknie ciekawych brzmień, tekstów o miłości, polityce i nie tylko, a wszystko to w charakterystycznych dla zespołu stylu.



To płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji.


Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.



To płyta różnorodna, znajdziemy na niej bowiem subtelne ballady, kawałki o miłości, a także politycznie zabarwione akcenty. Taka mieszanka tematyczna, w niecodziennych, niekiedy elektronicznych, a niekiedy akustycznych aranżacjach, to nowa odsłona zespołu, znanego przez niemal każdego. Nowoczesne brzmienie Elektrycznych Gitar zaskoczy każdego!

Wydawnictwo ukaże się na płycie CD, podwójnym albumie winylowym i limitowanej, ręcznie limitowanej edycji oraz w serwisach streamingowych. Zapowiadały je trzy single – “Najwyższa pora” o tematyce ekologicznej, “Ósmy trzeci” – muzyczny prezent na Dzień Kobiet oraz “Podróżnicze sny 2020”.



Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

Podziel się swoją opinią ;)