Felieton: Dobre, bo polskie… # 21 Hunter i “Pomiędzy niebem a piekłem”

„Pomiędzy niebem a piekłem„ to piosenka polskiego zespołu Hunter, która została wydana w  2005 roku na albumie T.E.L.I…„. To kawał dobrego gitarowego grania z rasowym wokalem i przemyślanym tekstem. Genialnie się tego słucha i jeśli lubicie taką muzykę to będzie to dla was prawdziwa muzyczna uczta. Sprawdźcie koniecznie, bo to jest rock z prawdziwego zdarzenia. Podoba Wam się?.

Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstał w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu.
Wydana w 2003 roku płyta pt. „Medeis” przysporzyła Hunterowi nowych fanów. Natomiast pochodzące z albumu piosenki, „Kiedy umieram” i „Fallen” były emitowane okazjonalnie m.in. przez stację telewizyjną VIVA Polska. W latach późniejszych ogólnopolską popularność Hunter zyskał za sprawą utworu „Pomiędzy niebem, a piekłem”, pochodzącego z wydanego w 2005 roku albumu „T.E.L.I”…. Był, to także pierwszy przebój radiowy zespołu, notowany m.in. na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Do 2011 roku grupa wydała cztery odmienne stylistycznie albumy studyjne oraz szereg pomniejszych wydawnictw pozytywnie ocenianych zarówno przez krytyków muzycznych, jak i publiczność. Formacja dwukrotnie otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Ponadto w latach 2004-2009 zespół był gospodarzem festiwalu muzyki heavymetalowej Hunter Fest.

Podziel się swoją opinią ;)