Felieton: Dobre, bo polskie… #44 Sylwia Grzeszczak feat. Mateusz Ziółko i “Bezdroża”

„Bezdroża” to wspólny utwór wokalistów Sylwii Grzeszczak i Mateusza Ziółko promujący płytę Sylwii zatytułowaną „Tamta dziewczyna”, która na półki sklepów muzycznych trafiła pod koniec listopada 2017 roku. Warto zwrócić uwagę na fakt, że teledysk do kawałka ma już ponad 26 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Podobno utwór powstał, gdy wokalistka była jeszcze nastolatką.

Oprócz duetu usłyszymy tu również orkiestrę Sinfonietta Consonus, a za warstwę tekstową odpowiada Marcin Piotrowski, znany jako Liber.

Według mnie kompozycja jest genialna, zwłaszcza jeśli chodzi o wokal i aranż. Świetnie się tego słucha, prawda?


Piosenki możecie posłuchać poniżej:


Pierwsze kroki na scenie Sylwia Grzeszczak stawiała w popularnym programie „Od przedszkola do Opola”, w którym zaśpiewała piosenkę Krzysztofa Krawczyka.

Jako swoje inspiracje muzyczne artystka wskazuje Alicię Keys, Christinę Aguilerę oraz Pink. Jej kariera rozpoczęła się właściwie od piosenki „Nowe szanse”, który wykonywała wspólnie z Liberem, z którym w 2008 roku wydała wspólny album „Ona i On”. Krążek promowały kompozycje „Nowe szanse” i „Co z nami będzie”. W 2011 roku wokalistka wydała pierwszą solową płytę „Sen o Przyszłości”, który promował kawałek „Małe rzeczy”. Obok numerów „Karuzela” i „Sen o Przyszłości” okazał się on wielkim hitem, zdobywając najwyższe miejsca list przebojów.

Dyskografię Sylwii Grzeszczak uzupełnia longplay zatytułowany “Komponując siebie” z 2013 roku, który niedawno zdobył status potrójnej platynowej płyty.

Artystka jest też laureatką wielu prestiżowych nagród muzycznych. Np. na gali Eska Music Awards 2014 Grzeszczak otrzymała siódmą w swojej karierze statuetkę Eska Music Awards, pobijając tym samym ustanowiony wcześniej przez zespół Feel (6 statuetek) rekord na największą liczbę zdobytych nagród. Ponadto zdobyła Telekamerę Tele Tygodnia 2015 w kategorii Muzyka.

Pod koniec ubiegłego roku zostały ogłoszone wyniki konkursu OGAE Song Contest, podczas którego Polskę reprezentował nagrany przez Sylwię wraz z Sound’n’Grace utwór „Kiedy tylko spojrzę”. Piosenka znalazła uznanie wśród Europejczyków i ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu.

Ciekawostką jest, że wokalistka jest autorką piosenki “7 Rzeczy” wykonywanego przez Libera i Mateusza Ziółko.

 

Zajrzyj po więcej:

Sylwia Grzeszczak na Facebooku

Mateusz Ziółko na Facebooku

Podziel się swoją opinią ;)