[FOTORELACJA] Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski gośćmi koncertu „Głosem dziecka”

W sobotę 23 listopada br. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert „Głosem dziecka”. Był to występ laureatów I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom.


This slideshow requires JavaScript.Na scenie zaprezentowało się 28 finalistów wyłonionych spośród blisko 700 zgłoszonych dzieci. Śpiewano piosenki, recytowano wiersze. Kilkoro z uczestników imponowało publiczności interpretując całe rozdziały książek z pamięci.

Większość utworów stanowiło repertuar dziecięcy, choć znalazły się w nim również m.in. piosenki Kory, zespołu Raz Dwa Trzy, Violetty Villas czy Moniki Urlik.

Z kolei w kategorii „wiersz” uczestnicy prezentowali m.in. „Ptasie Radio” Juliana Tuwima, „Żuk”, „Mops” i „Na straganie” Jana Brzechwy, „Dziwna pasja” i „Żuraw” Agnieszki Frączek. Wśród utworów znajdzie się także proza w postaci wybranych fragmentów opowieści Mateusza z „Akademii Pana Kleksa” oraz książki Mikołajek i inne chłopaki” René Gościnnego.

Galę poprowadzili: Daria Druzgała i Marcin Kusy.Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski. Artyści zaprezentowali kołysankowy koncert „Szukaj w snach”, którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie. Album o tym samym tytule otrzymał „Fryderyka” w kategorii „Muzyka dziecięca i młodzieżowa”.This slideshow requires JavaScript.