[RELACJA] Marek Dyjak i „Piękny instalator” przedpremierowo w ramach „Piątków z Nową Muzyką”

Jeden z najbardziej charakterystycznych wokalistów polskiej sceny muzycznej – Marek Dyjak, zaprezentował swój najnowszy album podczas kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką“. Płyta „Piękny instalator” ukaże się na rynku 29 listopada nakładem wydawnictwa Agora. Spotkanie z artystą odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV w warszawskim Studio U22.


Na ponad tydzień przed oficjalną premierą albumu „Piękny instalator”, Marek Dyjak ponownie był gościem Studio U22. Artysta zaprezentował swój nowy materiał, a także teledysk do utworu „Miriam”, który jest tematem z filmu „Jasminum” do muzyki Zygmunta Koniecznego.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je dziennikarz Marcin Kusy. Artysta opowiedziała o najnowszym wydawnictwie, które delikatnie odbiega od dotychczasowego brzmienia muzyka:

Płyta powstała ze sporą ingerencją Marka Tarnowskiego – włożył w nią wiele rzeczy, które wpłynęły na brzmienie, a przede wszystkim wszystko brzmi naturalnie. Progres jest w brzmieniu, a także w głębszym sięganiu w jądro smutku.


Tytuł albumu Marka Dyjaka „Piękny instalator”, sugeruje powrót do przeszłości, jednak paradoksalnie przepełniony jest nową energią i wzmożoną siłą.

Tracklista to 10 utworów kipiących od szorstkiej ekspresji, własnych interpretacji, a wszystko dopełnione jest charakterystyczną chrypką Dyjaka. Jazzowy głos miota się na granicach desperacji, krzyku i rozpaczy. Album bezkompromisowy, autentyczny, czyli ma wszystko to z czego artysta jest najbardziej znany.This slideshow requires JavaScript.


Marek Dyjak mimo trudnej przeszłości całkowicie zatracił się w muzycznym świecie i tym samym na swoim koncie ma 11 albumów studyjnych. Jest liderem zespołu grającego pod jego nazwiskiem, w którego skład wchodzą: Jerzy Małek (trębacz), Zdzisław Kalinowski (pianista), Łukasz Borowiecki (kontrabasista), Arkadiusz Skolik (perkusista). Poza koncertowaniem z bandem występuje także solo lub tylko z trębaczem.

O przyjemną atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

(materiały prasowe)