[FOTORELACJA] sanah w Poznaniu – takiej UCZTY jeszcze nie było!

“To najważniejszego projektu w życiu”, czyli album stworzony z duetów do których sanah zaprosiła czołówkę polskiej sceny muzycznej. Sam album jest już zjawiskiem a co dopiero sama trasa go promująca, klasycznie już w przypadku Zuzi – wyprzedana na długo przed rozpoczęciem. Absolutnie mnie to nie dziwi, szczególnie mając przyjemność brać udział w Poznańskiej UCZCIE – takiej trasy jeszcze w Polsce nie było.

Wcześniej artystka zapowiadała, że podczas każdego z koncertu razem z nią wystąpi jeden z zaproszonych gości na album – w Poznaniu był tu zespół Miętha z którym sanah nagrała piosenkę “Audi”. Całą oprawę muzyczną ubogacała 10-osobowa orkiestra smyczkowa POLISH SOLOISTS oraz dwie chórzystki. Ogromne wrażenie robiła również piętrowa scena na której szczycie znajdowało się pianino Zuzi.

Sam koncert to istna uczta już nie tylko dla oka (niesamowita praca świateł za które odpowiadał Tomasz Sierotko), ogrom wystrzeliwanego w powietrze konfetti i baniek, ale przede wszystkim dla ucha. Setlista to połączenie utworów z UCZTY oraz tych nieco starszych, dawno niesłyszanych.

Koncert podzielony był na cztery pory roku, zaczynając od ZIMY podczas której sanah zaśpiewała “Pora roku zła”, “Tęsknię sobie”, “Szampan”, “Bez słów”, “Interludium” oraz “Irenkę”. Zmieniając narzutę na zieloną weszliśmy w fazę WIOSNNO-LETNIĄ, gdzie do tańca porwało nas “Ale jazz”, “Ten Stan”, “Koronki”, “Proszę Pana” czy “Szary świat”. Po szalonych pląsach przyszedł czas na małą dawkę JESIENNEJ melancholii i występ Zuzi na szczycie sceny przy pianinie, gdzie zagrała “Kolońską i szlugi” oraz fragment tekstu Adama Mickiewicza “Sen”.

Finał koncertu to już crem de la crem tej muzycznej UCZTY. “Siebie zapytasz”, “etc” oczywiście w wersji disco razem z “Eldorado” porwały publiczność do tańca. Na ostudzenie gorących emocji w wolnych uniesieniach piosenki “Sen we śnie” sanah skąpała się w jesiennym deszczu. Tak, na scenie spadł deszcz!

Sam dobór utworów, podział całego wydarzenia na pory roku, to wszystko wzbogacone niesamowitym akompaniamentem Orkiestry i wszystkie dodatkowe atrakcje wizualne uczyniły ten koncert niepowtarzalnym, wybitnym, dopracowanym i absolutnie niezapomnianym. Wszystkim, którzy będą mieli okazję być na tych koncertach szczerze zazdroszczę, bo to jest naprawdę UCZTA MUZYCZNA jakiej w Polsce jeszcze nie grano.


7.05 – Tarnów, Arena Jaskółka
14.05 – Gliwice, Arena Gliwice
15.05 – Lublin, Hala Globus
22.05 – Toruń, Arena Toruń
25.05 – Łódź, ATLAS Arena
26.05 – Kraków, TAURON Arena Kraków
27.05 – Wrocław, Hala Orbita
28.05 – Szczecin, Netto Arena
7.06 – Warszawa, COS Torwar | przeniesiony z 18.04
8.06 – Warszawa, COS Torwar [SOLD OUT] | przeniesiony z 19.04

Podziel się swoją opinią ;)