Galecki wystartował z premierą trzeciego singla „Streszczam się”

Znacie już to nazwisko? Jeśli nie to warto dodać Galeckiego do swojej playlisty, gdyż już niebawem będzie o nim głośno! Jego muzyka przypomina mi trochę dźwięki kultowego już zespołu Happysad, połączone z lekkim melodyjnym rapem, a wokalnie może trochę Skubas… Jeśli szukacie czegoś pośrodku, to posłuchajcie najnowszego singla “Streszczam się”.

Utwór w swojej ostatecznej formie jest wynikiem współpracy z Piotrem Plutą – cenionym producentem muzycznym, związanym m.in. z Mikromusic czy Grzegorzem Hyżym. 

“Solowy projekt to odpowiedź na pytanie co wychodzi z człowieka, który po wielu latach fascynacji muzyką lat 70. odkrywa, że alternatywny pop też jest cool”. Aktualne utwory Galeckiego to efekt uwolnienia się z poprzednich ram gatunkowych i zrozumienia, że po polsku udaje mu się wyrazić więcej. Czasem idąc w mocno popową stylistykę, czasem zupełnie odwrotnie.

Galecki

W “Streszczam się” Galecki śpiewa o relacjach damsko-męskich, o zderzeniu rzeczywistości z wyobrażeniami. Lekka i melodyjna warstwa muzyczna zwrotek kontrastuje z poważniejszym,  przepełnionym sentymentem i goryczą refrenem. 

Artysta obecnie pracuje nad EP-ką, która będzie się składać z 6 utworów. Po udanym koncercie na NEXT FEST Music Showcase & Conference Galeckiego usłyszymy m.in. 30 sierpnia, podczas Santander Letnie Brzmienia w Poznaniu oraz 20 sierpnia podczas Festiwalu Fama w Świnoujściu.

Utwory są dostępne na platformach streamingowych:

Za dystrybucję cyfrową utworu odpowiada Kayax. 

O Galeckim

Pod nazwą Galecki kryje się solowy projekt Mateusza Galeckiego, wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów, lidera wrocławskiej grupy Strain.

Ze Strain, w ciągu 10 lat działalności zespołu, Mateusz Galecki zagrał ponad 400 koncertów oraz wydał trzy długogrające albumy, z gościnnym udziałem m.in. Natalii Grosiak i Krzysztofa Zalewskiego. Artysta ma na koncie także współpracę koncertową z Markiem Piekarczykiem, Wiktorem Dydułą i grupą Nago.

Za produkcją pierwszego singla Kot” stoi basista Galeckiego – znany z nieszablonowego podejścia do tworzenia muzyki i współpracy, m.in. z ARS LATRANS Orchestra czy Jacko Brango – wrocławski producent Radek Baranowski. Drugi i trzeci singiel w swojej ostatecznej formie jest wynikiem współpracy z Piotrem Plutą – producentem muzycznym, związanym m.in. z Mikromusic czy Grzegorzem Hyżym. 

Spotify: https://open.spotify.com/artist/3IK9XKgPI53fY6E48Oi5S4

FB: https://www.facebook.com/galeckiofficial
IG: yerbamati_

Podziel się swoją opinią ;)