Piotr Lato przedstawia nową EP-kę

Piotr Lato przedstawia nową EP-kę

Jako dodatek do zeszłorocznego debiutu, dnia 18 marca 2022 ukazała się EP-ka „LOST DESERT FANTASIES”, zawierająca wszystkie bonusy albumu, który pozwolił Piotrkowi Lato oficjalnie zadebiutować na rynku muzycznym. Po 20 latach…

Album „Dust bowl desert night fantasies” wydany w 2021 roku pozwolił spotkać się 35 muzykom i 14 producentom, którzy w różnych konfiguracjach nagrali 14 piosenek. Koncepcją płyty było hasło „Każdy utwór – inni ludzie”. Spotkali się tu między innymi ROBERT CICHY, ANNA SERAFIŃSKA, MACIEJ WASIO, JUREK ZAGÓRSKI, MARCIN PENDOWSKI, ENDY YDEN, GABRIEL FLESZAR, KAMIL BARAŃSKIi muza Piotra, KAROLINA CHARKO, ale również wielu mniej znanych, acz nie mniej utalentowanych muzyków.

Album mocno zainspirowany muzyką grunge’ową i bluesową emanował melancholią, tęsknotą i przestrzenią. Było zarówno ekstremalnie intymnie jak i drapieżnie. Niektóre z utworów zarejestrowane były również w wersjach mocno odbiegających od tych na płycie, część w innych wersjach językowych. Wszystkie te wersje, wraz z dodatkowymi gośćmi, zebrane zostały w jednym miejscu, są od teraz dostępne w serwisach streamingowych.

LOST DESERT FANTASIES, bo o tej EP-ce mowa, pozwoli zamknąć finalnie projekt „pierwsza płyta” i umieścić go w całości w internecie. Co nowego czeka na nas w tej specjalnej edycji.

Piotr Lato przedstawia nową EP-kę

Otóż usłyszymy:

-dwie kompletnie inne wersje piosenki „Just yesterdays” – jedną w wersji na grand piano z gościnnym udziałem Patrycji Karoliny Brzozowskiej z chóru Trzecia Godzina Dnia oraz pianisty Damiana Pietrasika, drugą w wersji instrumentalnej country na 2 gitary akustyczne, gitarę dobro i cajon. (Piotr Lato, Robert Kowalczyk, Jakub Ścichocki, Gilles Lenge),

-zupełnie inną, elektroniczną wersję piosenki „Migoce” pomysłowo wyprodukowaną przez Endy Ydena,-czystą, akustyczną wersję mrocznego „Sicario” z udziałem Bartosza Łęczyckiego na harmoni jceoraz wersję angielską delikatnej piosenki „Zapach Twoich rąk”, przywodzącej na myśl słynny musical ONCE – to w duecie z Karoliną Charko.

Debiuty fonograficzne zawsze smakują najlepiej. Szczególnie jeśli czeka się na nie 20 lat. „Lost desert fantasies” będzie tym ostatnim akordem, zamykającym temat pierwszej płyty. Zabieram się za kolejne projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.