Gwiazdy na Great September

Pierwsza edycja Great September przeszła do historii. Głównym zamysłem było zaprezentowanie młodych gniewnych na polskim runku muzycznym. Nie mogło jednak zabraknąć dużych nazwisk.

Główna scena Great September została zlokalizowana w zabytkowym kompleksie EC1. Na scenie plenerowej podczas trzech dni festiwalowych zaprezentowali się m.in. Ralph Kaminski, Rubens, Błażej Król, Julia Wieniawa i Kortez.

Mimo zmiennej pogody koncerty plenerowe cieszyły się ogromnym powodzeniem. Fani pokazali, że bez względu na warunki, (tak, jak w przypadku Julii Wieniawy, kiedy podczas jej występu padał ulewny deszcz), są w stanie przyjść na koncert i wspierać swojego ulubionego wykonawcę.

Jednym z lepszych koncertów na głównej scenie EC1 był występ Raplha Kaminskiego. Artysta zaprezentował swój “Balu u Rafała” gromadząc tym samym największą publiczność podczas festiwalu. Emocje wśród fanów sięgnęły zenitu, kiedy artysta zszedł do publiczności i zaśpiewał wraz z nimi fragmenty “Kosmicznych Energii”.

  • Great September / fot. Karolina Filarczyk (tuŁódź)

Niemałym zaskoczeniem na festiwalu był Igor Herbut. Podczas występu “Solo ACT” oprócz standardowego programu zaprezentował cover, który wprawił łódzką publiczność w osłupienie. Artysta postanowił uraczyć publiczność własną wersją piosenki “100 tysięcy jednakowych gwiazd” z repertuaru COMY.

Podziel się swoją opinią ;)